Лукашенко вимагає відраховувати з ВНЗ студентів, що беруть участь у протестах

Лукашенко вимагає відраховувати з ВНЗ студентів, що беруть участь у протестах

Студенти багатьох ВНЗ країни підтримали загальнонаціональний страйк

Лукашенко вимагає відраховувати з ВНЗ студентів, що беруть участь у протестах
фото tut.by

Олександр Лукашенко вимагає відрахувати студентів, які брали участь в протестах проти результатів виборів у Білорусі.

«Відправте їх, як я казав – кого в армію, а кого на вулицю», – сказав він, виступаючи на нараді з підготовки до шостих Всебілоруських народних зборів. Напередодні студенти багатьох ВНЗ країни підтримали загальнонаціональний страйк, оголошений Світланою Тихановською, передає RFI.

«У зв'язку з цими закликами з Польщі та Литви про ультиматуми і страйки (я вчора прем'єр-міністру доручав і всім практично присутнім тут): нікого не треба вмовляти – ні робітників, ні студентів, ні лікарів, ні вчителів, ні держслужбовців», – наводить державне агентство БелТА слова Олександра Лукашенка.

Як повідомляє видання Tut.by, напередодні, 26 жовтня, студенти Білоруського державного університету (БДУ) приєдналися до страйкового руху і влаштували акцію протесту. Вони перекрили дорогу і вишикувалися в ланцюг. Наступного дня маніфестації продовжилися. Як повідомляє Onliner, міліція провела затримання.

За даними, які публікує канал ініціативної групи Мінського державного лінгвістичного університету, до страйку приєдналися також викладачі ВНЗ. Офіційно ця інформація не підтверджена, однак Олександр Лукашенко вже згадав можливе звільнення викладачів, які «гидко поводяться».

Страйки в Білорусі почалися після закінчення терміну «народного» ультиматуму, поставленого Світланою Тихановською. 13 жовтня лідер опозиції висунула три вимоги до влади країни: відставка Олександра Лукашенка, закінчення насильства на вулицях і звільнення політичних в'язнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті