Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Комітет ВР зі свободи слова позбавив акредитації журналістів Mind.ua, а потім передумав (ОНОВЛЕНО)

Комітет ВР зі свободи слова позбавив акредитації журналістів Mind.ua, а потім передумав (ОНОВЛЕНО)

Журналістам 22 видань хотіли заборонити відвідувати засідання ВР

Комітет ВР зі свободи слова позбавив акредитації журналістів Mind.ua, а потім передумав (ОНОВЛЕНО)

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова заборонив журналістам Mind.ua відвідувати свої засідання та позбавив їх акредитації.

До «чорного списку Комітету потрапило ще 21 видання серед яких «Слідство.info», «Журналісти проти корупції», «Громадське телебачення Донбасу», «Нік Весті» та інші.

В протоколі вказано, що відповідне рішення було прийнято у зв’язку із тим, що журналісти вказаних редакцій «не здійснюють висвітлення діяльності парламенту».

Між тим, у статті 26 закону «Про інформацію» є вичерпний перелік причин, через які журналістів можуть позбавити акредитації. Вказаної Комітетом причини там немає.

Так, позбавити журналіста акредитації можна: після подання ним відповідної заяви; неодноразового грубого порушення ним обов'язків, визначених цією статтею; звернення засобу масової інформації, за поданням якого здійснена акредитація.

В коментарі до допису головреда «Слідство.info» Анни Бабінець ініціаторка позбавлення акредитації, керівник пресслужби Апарату ВР Ірина Кармелюк зазначила, «що згідно п.2 Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації метою акредитації є надання можливостей для всебічного, об'єктивного та збалансованого висвітлення діяльності Верховної Ради України. Періодично пресслужба Апарату Верховної Ради України, керуючись ст. 8 Закону України «Про обов’язковий примірник документів», надсилає листи до редакцій із проханням надати матеріали щодо висвітлення діяльності Парламенту України. Зі списку з 22 ЗМІ лише три відповіли та надали інформацію. Всі інші протягом місяця навіть не перепитали. Станом на 28 жовтня акредитовано 3000 журналістів, 512 видань, водночас відвідувати одночасно пресцентр можуть лише 120 з урахуванням карантинних обмежень. Думаю, що протягом року можна було б назбирати своїх публікацій і надіслати до пресслужби. Тим ЗМІ, які попали до списку на позбавлення акредитації, пропоную все ж надіслати свої матеріали, якщо вони є. Ситуацію завжди можна виправити».

ОНОВЛЕНО: 28 жовтня ввечері Ірина Кармелюк повідомила на своїй сторінці у Facebook, що рішення про припинення акредитації скасовано.

«Шановні колеги журналісти! Попереднє рішення про припинення акредитації скасовано. Вибачте за таке рішення», – написала вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті