Уряд дозволив штрафувати «євробляхи» на місці зупинки – нардеп

Уряд дозволив штрафувати «євробляхи» на місці зупинки – нардеп

Відповідальність за порушення строків ввезення авто у митному режимі транзиту становить 8 500 гривень

Уряд дозволив штрафувати «євробляхи» на місці зупинки – нардеп
фото: facebook.com/yvbragar

Кабмін погодив проєкт постанови, яка дозволяє притягувати до відповідальності власників авто на європейських номерах. Про це повідомив депутат від партії «Слуга Народу» Євгеній Брагар.

Відповідальність за порушення строків ввезення авто у митному режимі транзиту становить 500 неоподатковуваних мінімумів (8 500 гривень), за повторне порушення – 17 000 з позбавленням прав на рік з оплатним вилученням авто чи без такого.

При цьому, Брагар зазначає, що «в грудні 2019 року було підписано меморандум між «АвтоЄвроСилою» та міністром МВС щодо не притягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття Закону про доступне розмитнення».

У жовтні минулого року під Кабміном відбулася акція з вимогами зареєструвати законопроєкт про розмитнення, та пришвидшити всю процедуру його прийняття. Колишній прем’єр Олексій Гончарук тоді пообіцяв, що штрафів до кінця 2019 року не буде. Пізніше Рада проголосувала за відтермінування штрафів до 31 грудня 2019.

Передбачалось, що Кабмін розгляне необхідні проєкти законів 14 січня 2020 року, а парламент урегулює це питання протягом місяця. Йдеться про законопроєкти №2342 та №2345. До того моменту штрафів бути не мало, проте проєкти проголосовані так і не були.

Нагадаємо: міністерство внутрішніх справ хоче спростити процес реєстрації транспортного засобу та присвоєння номерного знаку

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті