Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Німеччина готова внести 20 млн євро у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні

Німеччина готова внести 20 млн євро у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні

Ідеєю створення мультифонду зацікавлені також інші країни

Німеччина готова внести 20 млн євро у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні
В. о. міністра енергетики Ольга Буславець
Фото: mpe.kmu.gov.ua

Міністр економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр вважає за необхідне для реформування вугільної галузі України створити відповідний мультифонд, до якого Німеччина готова зробити перший внесок у розмірі 20 млн євро. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

«Міністр економіки і енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова зробити перший внесок у сумі 20 млн євро і закликає до участі інші країни», – йдеться в повідомленні на сайті Міненерго України.

Згідно з повідомленням, міжнародні партнери вже висловили свою зацікавленість не тільки в реалізації пілотних проєкті, а й у впровадженні реформи вугільної галузі в цілому.

На початку жовтня глава Міненерго Ольга Буславець представила проєкт концепції реформування вугільної галузі України. Ідеться про розподіл шахт на три групи: перша – шахти, які підлягають інтеграції з ПАТ «Центренерго» і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, тобто ті, які видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії. Третя група – шахти, які підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Тоді міністерство зазначало, що ним, спільно із зарубіжними партнерами, зокрема урядом Німеччини й міжнародними організаціями, відбираються шахти для проведення пілотних проєктів з трансформації вугільних мономіст. Міненерго запропонувало німецькій стороні шість шахт на заході й сході України.

Серед потенційних перших пілотних проєктів розглядаються шахта «Великомостівська» – потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахта «5/6» – має потенціал технологічного кластера.

В кінці серпня Україна і Німеччина підписали спільну міжурядову заяву про початок енергетичного партнерства, яка, за словами Петера Альтмаєра, дозволить країнам розширити й зробити більш ефективним співробітництво у сфері енергетики та екології.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті