Німеччина готова внести 20 млн євро у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні
Ідеєю створення мультифонду зацікавлені також інші країни

Міністр економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр вважає за необхідне для реформування вугільної галузі України створити відповідний мультифонд, до якого Німеччина готова зробити перший внесок у розмірі 20 млн євро. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
«Міністр економіки і енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова зробити перший внесок у сумі 20 млн євро і закликає до участі інші країни», – йдеться в повідомленні на сайті Міненерго України.
Згідно з повідомленням, міжнародні партнери вже висловили свою зацікавленість не тільки в реалізації пілотних проєкті, а й у впровадженні реформи вугільної галузі в цілому.
На початку жовтня глава Міненерго Ольга Буславець представила проєкт концепції реформування вугільної галузі України. Ідеться про розподіл шахт на три групи: перша – шахти, які підлягають інтеграції з ПАТ «Центренерго» і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, тобто ті, які видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії. Третя група – шахти, які підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.
Тоді міністерство зазначало, що ним, спільно із зарубіжними партнерами, зокрема урядом Німеччини й міжнародними організаціями, відбираються шахти для проведення пілотних проєктів з трансформації вугільних мономіст. Міненерго запропонувало німецькій стороні шість шахт на заході й сході України.
Серед потенційних перших пілотних проєктів розглядаються шахта «Великомостівська» – потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахта «5/6» – має потенціал технологічного кластера.
В кінці серпня Україна і Німеччина підписали спільну міжурядову заяву про початок енергетичного партнерства, яка, за словами Петера Альтмаєра, дозволить країнам розширити й зробити більш ефективним співробітництво у сфері енергетики та екології.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].