У Британії дослідники розробляють безпілотні транспортні засоби, які ремонтують дороги

У Британії дослідники розробляють безпілотні транспортні засоби, які ремонтують дороги

Запропоновані технології здатні самостійно виявляти дефекти на дорозі, їх характеризувати та усувати

У Британії дослідники розробляють безпілотні транспортні засоби, які ремонтують дороги
фото www.flickr.com/photos/shareski/2388361009

Ями на дорогах не тільки дратують і доставляють незручності, але й несуть потенційну небезпеку: вони можуть пошкодити автомобілі, спричинити аварії і вплинути усіх часників дорожнього руху. З огляду на, що ремонт вибоїн – і доріг в цілому – може бути тривалим, трудомістким і дорогим процесом, це область, в якій інновації та технології можуть зіграти значну роль в майбутні роки.

Як повідомляє CNBC, нещодавно Ліверпульський університет оголосив про створення відділу, який займатиметься комерціалізацією досліджень, пов'язаних з дефектами доріг. Відділ, який отримав назву Robotiz3d Ltd, має на меті використовувати штучний інтелект і робототехніку для поліпшення того, як виявляються і потім усуваються такі проблеми, як тріщини і вибоїни на дорогах. Вона прагне розробити свою автономну систему ремонту доріг, або ARRES. Головним технічним директором Robotiz3d призначений Паоло Паолетті з інженерної школи університету Ліверпуля.

«Запропонована система зможе автономно виявляти і характеризувати дефекти дороги, такі як тріщини і вибоїни, оцінювати і прогнозувати серйозність таких дефектів і усувати тріщини, щоб вони не перетворювалися на вибоїни», – розповів він.

Ще одне дослідження включає проєкт «самовідновлення міста». В ньому беруть участь Університет Лідса, Університетський коледж Лондона, Університет Саутгемптона і Університет Бірмінгема. Проєкт передбачає використання дронів для відстеження, а потім усунення тріщин на дорогах за допомогою 3D-принтерів для асфальту.

Обидва вищезгадані проекти цікаві тим, що пропонують те, що може стати «комплексним» рішенням, яке виявляє і потім усуває проблеми, пов'язані зі станом доріг, перш ніж вони стануть серйозними. Це може допомогти скоротити як експлуатаційні витрати, так і час, що витрачається на ремонт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті