На Тайвані за останні 200 днів – жодного випадку коронавірусу

На Тайвані за останні 200 днів – жодного випадку коронавірусу

Країна демонструє найбільше економічне зростання за 2 роки

На Тайвані за останні 200 днів – жодного випадку коронавірусу
фото pixabay.com

Економіка Тайваню в третьому кварталі цього року зросла на 3,3% порівняно з тим же періодом 2019-го, повідомляє Forbes з посиланням на Financial Times. Газета підкреслює, що показник виявився найвищим серед розвинених економік.

Зростання тайванської економіки виявилося найшвидшим більш ніж за два роки, підкреслює FT. Воно  перевершило очікування влади, яка прогнозувала збільшення на 2%. Меншого очікували і аналітики. Citigroup, наприклад, передбачала зростання на 2,3%.

Зростання попиту на електроніку і комунікаційне обладнання призвело до збільшення тайванського експорту, відзначає газета. Драйверами зростання стали інвестиції в технологію зв'язку 5G і бум продажів пристроїв, необхідних для роботи з дому. Експорт із Тайваню в третьому кварталі виріс на 3,5%.

Крім того, економічному зростанню Тайваню посприяли жорсткі обмежувальні заходи, прийняті владою на ранньому етапі пандемії. Тайвань рано закрив кордони для іноземців і на даний момент зафіксував лише 553 випадки COVID-19 і сім смертей, підкреслює газета. Нових випадків передачі вірусу в межах Тайваню не реєстрували вже більше 200 днів. З точки зору пандемії Тайваню «належить світовий рекорд з відривом», відзначає Bloomberg. Агентство підкреслює, що успіхи Тайваню роблять острів предметом «заздрості у всьому світі».

Відчуття безпеки завдяки низькому числу випадків зараження посприяло відновленню споживання, пише видання. У третьому кварталі споживання жителями Тайваню зросло на 5,1%. Це найвищий показник з 2011 року, коли влада почала збирати ці дані, підкреслює Bloomberg. Споживання також зросло на тлі того, що жителі не могли подорожувати за кордон, зазначає FT.

Допомогло Тайваню і протистояння США і Китаю, вказує Bloomberg. Виробник чіпів Taiwan Semiconductor Manufacturing, на якого припадає близько 30% ринкової капіталізації Тайванської фондової біржі, став одним із головних бенефіціарів санкцій, введених США щодо китайської Huawei. Тайванська компанія перевершила очікування, показавши в третьому кварталі зростання чистого прибутку на 36% рік до року.

У числі країн, які також швидко оговталися від пов'язаного з пандемією економічного спаду, Bloomberg називає Китай і Південну Корею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло