Мільярдери США розбагатіли при Дональді Трампі ще на $1 трлн

Мільярдери США розбагатіли при Дональді Трампі ще на $1 трлн

Розрив по відношенню до доходів пересічних американців при цьому значно посилився

Мільярдери США розбагатіли при Дональді Трампі ще на $1 трлн
фото Shutterstock

За час президентського терміну Дональда Трампа близько 200 американських мільярдерів розбагатіли сумарно ще на $1 трлн, підрахував Bloomberg.

Мільярдери США становлять лише 0,00006% всього населення країни. За час президентства Трампа, відповідно до Індексу мільярдерів Bloomberg, статки найбагатших американців виросли з $1,8 трлн до більш ніж $2,8 трлн, пише The Bell.

При цьому кількість мільярдерів суттєво не змінилася – на початок його президентського терміну їх було 168 чоловік, зараз – 166.

Основна частина надприбутків дісталася ще меншому прошарку людей – найбагатшим з багатих, пише видання. У сукупності 50 найзаможніших американців наростили свій капітал при Трампі на $835 млрд. Наприклад, найбагатша людина в США і світі Джефф Безос, засновник Amazon, за період президентства Трампа заробив близько $121 млрд.

Величезний стрибок в оцінці багатства багато в чому пояснюється тим, що фондовий ринок неухильно зростав протягом усього терміну Трампа. З ночі виборів 2016 року до кінця жовтня 2020 року прибутковість компаній індексу S&P 500 склала 67%, включаючи дивіденди, а високотехнологічного індексу Nasdaq Composite – 125%.

Зростання багатства і без того багатих людей провокує демонстративне споживання, зазначає агентство. Багатії вклали неймовірні суми в елітну нерухомість, наприклад, мільярдер Кен Гріффін в січні 2019 року купив у Нью-Йорку пентхаус вартістю $238 млн – це рекордна угода на американському ринку. Він же в червні 2020 року, коли американська економіка впала через локдаун, заплатив рекордні $110,5 млн за картинку Жана-Мішеля Баскія.

Доходи звичайних американців при цьому виросли не так сильно. З поправкою на інфляцію зростання середнього доходу американського домогосподарства склало в минулому році 6,8%, до $68 703, – після зростання всього на 1,8% і 0,5% в перші два роки перебування Трампа при владі.

Посилення нерівності дає додаткові бали Джо Байдену в очах простих американців, але не тільки їх, відзначає агентство. Згідно з документами Федеральної виборчої комісії США, в третьому кварталі спонсори, що виписали чеки на суму $100 000 і більше, передали $134 млн двом комітетам, які займаються збором грошей для Байдена і Демократичної партії. Штабу Трампа заможні американці пожертвували менше – $96,9 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті