Рада у першому читанні ухвалила бюджет на 2021 рік

Рада у першому читанні ухвалила бюджет на 2021 рік

Народні депутати надали понад 2 000 пропозицій до проєкту

Рада у першому читанні ухвалила бюджет на 2021 рік
фото: t.me/Denys_Smyhal

Верховна Рада (ВР) підтримала в першому читанні проєкт Державного бюджету на 2021 рік. «За» проголосували 275 депутатів. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

«Дякуємо народним депутатам за державницьку позицію, а бюджетному комітету та Міністерству фінансів за оперативну роботу та аналіз понад 2 тисяч понад правок. Частина з них будуть враховані при підготовці бюджету до другого читання», – написав прем'єр.

Під час презентації держбюджету на наступний рік міністр фінансів Сергій Марченко сказав, що народні депутати надали понад 2 000 пропозицій до проєкту. Також було запропоновано збільшити видатки на 20 млрд гривень.
«Йдеться про додаткове фінансування: розвитку територій – 4,3 млрд гривень, інфраструктурних проєктів – 7,5 млрд, культури та спорту – 3 млрд гривень, охорони здоров'я – 2 млрд грн, підтримки аграріїв – 500 млн гривень, соціальний захист – 200 млн гривень», – зазначив Марченко.

Він додав, що в уряді продовжать шукати можливості для забезпечення заробітних плат прокурорів та правоохоронних органів.

Уряду доручили підготувати проєкт до другого читання, відповідно до бюджетних висновків Ради, та подати його на розгляд.

Відповідно до норм Бюджетного кодексу, парламент має до 1 грудня ухвалити цей документ у цілому як закон.

Проєктом держбюджету-2021 передбачено зростання ВВП на рівні 4,6%, споживча інфляція на рівні 7,3%, рівень державного боргу до ВВП закладається на рівні 64,6%. Середньорічний курс долара на 2021 рік, за яким розраховується державний бюджет, становить 29,1 грн за долар.

Доходи бюджету плануються на рівні 1,071 трлн грн, а видатки – 1,35 трлн грн. Дефіцит становить 270,4 млрд грн, або 6% ВВП.

Раніше бюджетний комітет ВР завершив підготовку проєкту держбюджету-2021 до розгляду у першому читанні, зокрема, пропонують збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд гривень та здійснити певний перерозподіл видатків

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті