Судан закриває кордон з Ефіопією через зіткнення

Судан закриває кордон з Ефіопією через зіткнення

Два дні тому ефіопська армія почала бойові дії на півночі країни, влада вторглась в один зі своїх регіонів. Джерела говорять про десятки загиблих

Судан закриває кордон з Ефіопією через зіткнення
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/15738868381

Судан закрив кордон з Ефіопією з побоювань, що зіткнення в північному районі сусідньої країни можуть поширитися.

Як повідомляє Bloomberg, цей крок має на меті перешкодити бойовикам в районі Тиграй в Ефіопії перетнути кордон. Дав дні тому прем'єр-міністр Ефопії Абій Ахмед віддав наказ про вторгнення після того, як звинуватив уряд регіону в нападі на табір федеральної армії.

Відносини між Тиграєм, який є одним з дев’яти регіонів Ефіопії, і урядом Абія були натягнутими з тих пір, як Абій вступив на посаду в 2018 році. Минулого місяця федеральний парламент наказав Мінфіну країни припинити пряму бюджетну підтримку адміністрації Тиграя за порушення наказу про перенесення регіональних виборів. Лідери регіону заявили, що припинення фінансування було неконституційним і рівносильним оголошенню війни.

Бойові дії, які розгорнулись в країні, призвели до розпродажу єврооблігацій Ефіопії за останні два дні. Прибутковість державного боргу з терміном погашення у 2024 році підскочила на 83 базисних пункту з вівторка до 7,09% в Лондоні в четвер, що є найвищим показником з 15 червня, згідно з даними, зібраними Bloomberg.

Після того, як уряд відключив мережі зв'язку в регіоні, подробиць про інтенсивність зіткнень поки мало.

Два іноземних дипломатів повідомили, що отримали повідомлення про важкі бойові дії в трьох районах, в результаті яких загинули десятки людей.

Німецьке інформагентство Deutsche Welle повідомило, що в четвер армія завдала авіаударів по околицях столиці Тиграя, Мекелле.

За словами заступника начальника армії Берхану Джула, сили безпеки з обох сторін конфлікту отримали поранення.

«Наша країна вступила у війну, якої вона не очікувала», – сказав він, додавши, що уряд очікує, що конфлікт не буде поширюватися. – «Війна не дійде до центру. Це закінчиться».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло