ЄС прагне змусити американських експортерів зробити СПГ менш «брудним»

ЄС прагне змусити американських експортерів зробити СПГ менш «брудним»

Євросоюз задумався про впровадження системи зелених сертифікатів на вантажі СПГ

ЄС прагне змусити американських експортерів зробити СПГ менш «брудним»
фото www.flickr.com/photos/unkiepaul/5661811004

Європейський союз шукає способи натиснути на глобальних експортерів зрідженого природного газу, щоб зменшити їх викиди парникових газів, що є частиною зусиль континенту по скороченню забруднення від викопного палива.

Як повідомляє Bloomberg, посадові особи Європейської комісії, виконавчого органу блоку, оцінюють способи скорочення забруднення газоподібним паливом в рамках «Зеленого курсу» – екологічного очищення всієї економіки. Мета полягає в тому, щоб прискорити скорочення викидів вуглекислого газу і метану, оскільки ЄС взявся за посилення кліматичних цілей і прагне розширити інноваційні енергетичні технології, такі як водень.

«Торгівля СПГ і газом залишаться головною темою нашої співпраці з США в найближчі роки, – заявила Анн-Шарлотта Бурновіль, керівник відділу міжнародних зв'язків і розширення Управління енергетики ЄС. – Водночас… нам необхідно досягти наших цілей щодо забезпечення кліматичної нейтральності до 2050 року ».

Хоча зусилля ЄС будуть застосовуватися в усьому світі, вони додадуть напруженості в відносинах з урядом США. Президент Дональд Трамп прагнув просувати експорт СПГ до Європи як спосіб диверсифікації джерел енергії на континенті. Кількість американських вантажів, що прибувають до Європи, різко зросла за останні два роки, і східні члени блоку змушені купувати «газ свободи» замість палива з Росії.

В той самий час природний газ і СПГ, які колись позиціонувались як проміжне паливо для плавного переходу від вугілля, стали об'єктом підвищеної уваги, оскільки уряди переслідують більш амбітні цілі в області клімату.

Як повідомлялось, днями французький енергогігант Engie відклав плани щодо купівлі СПГ в американського експортера NextDecade Corp., дослухавшись до уряду Франції та екологів, які закликали компанію відмовитися від угоди через побоювання з приводу забруднення.

Наразі ЄС аналізує інструменти політики щодо скорочення викидів парникових газів в газовому секторі в рамках законодавчого пакета, який буде запропонований в наступному році. За словами Бурнвілля, одним з розглянутих варіантів є введення екологічних сертифікатів для вантажів СПГ.

Комісія з Брюсселя вже прийняла стратегію щодо поліпшення вимірювання, звітності та перевірки викидів метану в минулому місяці. Хоча ця ініціатива не вплине безпосередньо на продажі СПГ зі США в Європу, проблема викидів метану стане важливою темою в обговореннях з США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті