Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Газзбути хочуть отримати доступ до газу «Укргазвидобування», щоб не платити за нього, – Коболєв

Газзбути хочуть отримати доступ до газу «Укргазвидобування», щоб не платити за нього, – Коболєв

За його словами, у парламенті перебуває законопроєкт, який пропонується створити аукціонний комітет з визначення ціни газу підприємства

Газзбути хочуть отримати доступ до газу «Укргазвидобування», щоб не платити за нього, – Коболєв
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Регіональні газові компанії (газзбути) хочуть отримати доступ до газу АТ «Укргазвидобування», щоб мати доступ до ресурсу, за який вони можуть не платити. Таку думку висловив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс – Україна» голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«По населенню і ситуації з газзбутами. Ми всім газзбутам пропонуємо купити у нас газ. За однієї умови, що вони досі не можуть сприйняти, це або передоплата, або гарантія розрахунків. Тоді – за ринковою ціною забирайте газ ... всі розповіді про необхідність надання доступу до газу «Укргазвидобування» – марення, придумане саме для того, щоб отримати навіть не доступ до газу «Укргазвидобування», а доступ до газу, за який вони зможуть не платити. Потрібно називати всі речі своїми іменами», – вважає Коболєв.

Він пояснив, що газзбути мають величезну клієнтську базу і що більша частина побутових споживачів з цієї клієнтської бази – інертна, і швидко від них не піде.

«Але при цьому ми розуміємо, що ця клієнтська база платить добре. Платить, приблизно, 100%. Чому газзбути вважають, що вони можуть зібрати 100% грошей з населення, а з нами не розрахуватися на 100%, нам абсолютно не зрозуміло. Ми вважаємо, що це не правильно, ми цю позицію відстоюватимемо», – зазначив Коболєв.

За його словами, в парламенті знаходиться законопроєкт, яким пропонується створити аукціонний комітет з визначення ціни газу нашого видобутку.

«Це ж копія ситуації з визначенням ціни продажу «Укрнафти». Чисте копіювання діючої схеми, коли група чиновників, яких я особисто в очі ніколи не бачив, приймають рішення, за якою ціною «Укрнафті» продавати нафту. Те ж саме хочуть спроектувати на «Нафтогаз». Там, напевно, ще будуть умови оплати внесені, і ми знову отримаємо схему ПСО, тільки з іншого боку. Буде група компаній, вони приходитимуть, забиратимуть газ, за ​​нього не розраховуватимуться або платитимуть якусь мінімальну ціну, і робитимуть з ним, що захочуть», – висловив думку глава НАК.

У ЗМІ 4 листопада з'явилися повідомлення про те, що постачальник природного газу – ТОВ «Вінницягаз Збут» і 15 інших постачальників газу звернулися з заявою до Антимонопольного комітету України про те, що Нафтогаз України порушує законодавство про захист економічної конкуренції, «що було б неможливим в умовах вільного доступу інших постачальників до ресурсу внутрішнього видобутку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті