Tesla побудує в Австралії найбільшу в південній півкулі батарею

Tesla побудує в Австралії найбільшу в південній півкулі батарею

Вона дозволить запасати ще більше енергії з відновлюваних джерел і знизить вартість на неї

Tesla побудує в Австралії найбільшу в південній півкулі батарею
Neoen

Південноавстралійський штат Вікторія оголосив про нове партнерство з компанією Tesla, яка побудує колосальну батарею потужністю 300 МВт. Вона підвищить стабільність місцевої енергомережі і дозволить запасати ще більше енергії з відновлюваних джерел.

Проект Victorian Big Battery Megapack буде розташований поблизу Джелонга, міста в 70 км на південний схід від Мельбурна. Компанія Tesla побудує там «колосальну батарею» на 450 МВт/год потужністю 300 МВт, повідомляє HighTech Plus з посиланням на New Atlas.

Роботи почнуться наприкінці 2021 року. Батарея буде втричі більшою за оригінальну 100-мегаватну систему, побудовану компанією в Південній Австралії три роки тому в рекордні терміни. Тоді вона була найбільшою в світі і відтоді була збільшена до 150 МВт.

Джелонг був обраний через близькість до вітряних станцій, розташованих на південному узбережжі країни, великих сонячних ферм на півночі Вікторії і лініях передач, що з'єднує більшу частину штату з національної енергомережею. Розроблене програмістами Tesla ПЗ Autobidder буде постійно моніторити ситуацію і підказувати, куди в першу чергу направити електрику.

Оплатить батарею французька компанія Neoen, яка вже управляє найбільшою в Австралії сонячною станцією і багатьма іншими проектами відновлюваної енергетики.

Вартість експлуатації батареї буде включена в рахунки за електрику, які отримують місцеві жителі, це призведе до зниження вартості.

Проект дозволить вугільним електростанціям працювати в більш стабільному графіку, взявши на себе згладжування пікових навантажень. Крім того, батарея стане проміжним накопичувачем для вітрової, сонячної та іншої відновлюваної енергії, яка не завжди виробляється тоді, коли потрібно.

Нагадаємо, Tesla отримала замовлення на електровантажівки Semi, сума якого може досягти $100 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло