Кравчук: ОБСЄ підготує єдиний план миру на Донбасі до 10 листопада

Кравчук: ОБСЄ підготує єдиний план миру на Донбасі до 10 листопада

Документ буде створений «з урахуванням позицій всіх сторін»

Кравчук: ОБСЄ підготує єдиний план миру на Донбасі до 10 листопада
Керівник української делегації у ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук
Фото: фейсбук-сторінка Леоніда Кравчука

ОБСЄ підготує єдиний план врегулювання ситуації на Донбасі з урахуванням позицій всіх сторін. Погоджений план може з’явиться до наступного засідання ТКГ 10 листопада. Про це в інтерв'ю російському пропагандистському агентству ТАСС повідомив глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук.

«У четвер (5 листопада, – Mind) наш «План спільних кроків» я передав Хайді Грау. Вона, природно, цей документ мала передати Росії та іншим учасникам тристоронньої контактної групи. Думаю, що якщо не прямо, то через російську делегацію він переданий і представникам ОРДЛО», – сказав Кравчук.

За його словами, після отримання українського варіанту ОБСЄ розробить «єдиний документ з урахуванням позицій всіх сторін».

«Цей документ буде не український, не російський, не авторства ОРДЛО. А це буде документ тристоронньої контактної групи, яка за пропозицією пані Грау підготувала доручення пану П'єру Морелю – це посол з політичних питань в системі мінських угод, щоб він об'єднав пропозиції всіх і підготував один документ, який ми будемо обговорювати», – пояснив Кравчук.

Він сподівається, що ОБСЄ встигне підготувати план до наступного засідання контактної групи 10 листопада.

«Є завдання підготувати всебічно продуманий, з урахуванням інтересів усіх сторін, і, перш за все, ОРДЛО, документ, який відкриє дорогу до миру і відродження життя на цих територіях, – сказав Кравчук, підкресливши, що «Україна свою частину завдання виконала, передавши свій варіант в загальну скарбничку».

Нагадаємо, проведення виборів на Донбасі реальне, однак перед ним необхідно звільнити окуповані території і створити безпечні умови, заявив президент України Володимир Зеленський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті