САП направила до суду обвинувачувальний акт стосовно ексміністра інфраструктури

САП направила до суду обвинувачувальний акт стосовно ексміністра інфраструктури

Його підозрюють у незаконних діях, що призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн грн

САП направила до суду обвинувачувальний акт стосовно ексміністра інфраструктури
Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Омеляна

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) направили до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього міністра інфраструктури України, незаконні дії якого призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн грн, повідомляє пресслужба САП у фейсбуці. 

У САП не називають імені глави відомства, але обставини справи вказують на Володимира Омеляна, який очолював відомство у 2016-2019 роках.

«За даними слідства, у грудні 2017 року колишній міністр видав наказ про зменшення усіх портових зборів (окрім маякового) на 20%. Водночас один зі цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр (...) У підсумку рішення ексчиновника про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн (...) Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети», – йдеться в повідомленні.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та оперативним супроводом Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки (ГУ КЗЕ) Служби безпеки України з 11 листопада 2019 року.

НАБУ і САП 19 червня повідомили про підозру Омеляну у вчиненні незаконних дій, внаслідок яких держбюджет недоотримав 30,5 млн грн. Дії ексчиновника кваліфіковані за ч. 2 ст. 211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету усупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Слідство встановило: прийняте міністром рішення призвело до недонадходження до держбюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло