Мін'юст за $1,3 млн найняв юристів для захисту від росіян по «Промінвестбанку»
Погодинна ставка двох партнерів і чотирьох співробітників фірми становить $650

Міністерство юстиції України 3 листопада уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Shearman & Sterling LLP» (Франція) про юридичні послуги на $1,27 млн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
У грудні 2019 року Мін’юст провів переговорну процедуру з трьома міжнародними юридичними фірмами щодо представництва інтересів України у справі за позовом державної корпорації розвитку «ВЭБ.РФ» (Росія) до України. Очікувана вартість складала 3,69 млн грн. ($156 000). Фірма «Covington & Burling LLP» (США) встановила ціну $152 000, «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» (США) – $9 000, а «Shearman & Sterling LLP» – $350. Договір підписали з останньою найдешевшою.
Нинішню закупівлю юридичних послуг також провели за переговорною процедурою, оскільки вона пов’язана із захистом прав та інтересів України, але вже без участі інших фірм. За новим договором, «Shearman & Sterling LLP» надаватиме послуги у 2020 році.
Погодинна ставка двох партнерів і чотирьох співробітників фірми становить $650. Також залучать експерта з міжнародного публічного права Е. Бенвеністі за $45 тис, експерта з російського права Максима Кулькова за $30 тис та галузевого експерта С. Алексашенка за $25 тис. Крім того, послуги перекладача Андрія Лісовського обійдуться у $12 за сторінку.
Як пише замовник, влітку 2019 році держкорпорація «ВЭБ.РФ» подала в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма позов проти України. Вона вважає свої інвестиції до українського ПАТ «Промінвестбанк» незаконно експропрійованими. На її думку, це порушило її права як інвестора, що випливають з Угоди між Кабміном України та Урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року.
«ВЭБ.РФ» заявила, що порушення її прав полягає у скасуванні Україною ліцензії банку на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, забороні державним установам співпрацювати з ним та обмеженні його здатності залучати депозити від приватних осіб.
Також позивач стверджує, що банку було заборонено сплачувати дивіденди та повертати кредити «ВЭБ.РФ». Україна в особі регулюючих органів, мовляв, закликала позивача продати банк, але потім заблокувала продаж і повідомила, що банк має відмовитися від своєї банківської ліцензії. Сума позову, за оцінкою позивача, складає понад $200 млн.
Нагадаємо, незадовго до подання росіянами цього позову, навесні 2019 року 99,77% акцій «Промінвестбанку» було арештовано держвиконавцем на вимогу структур, пов’язаних із групою «Приват» Ігоря Коломойського з партнерами. Цей арешт відбувся на виконання рішення Арбітражного суду Гааги від 2018 року про стягнення з Росії $159 млн у якості компенсації за експропрійоване в «приватівців» майно в окупованому Криму.
Навесні 2020 року 99,77% акцій «Промінвестбанку» на аукціоні купило ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай», яке своєю чергою придбали структури Сергія Тігіпка.
Фірма «Shearman & Sterling LLP» також представляє Україну в справі за позовом від ПАТ «Газпром» та у справі щодо ПрАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» за позовом від компаній «Emergofin B.V.» (Нідерланди) і «Velbay Holdings Ltd.» (Кіпр).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].