Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій

Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій

На наступний рік заплановано 5 етапів підвищення пенсій

Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій
Міністр соціальної політики Марина Лазебна
фото: photo.unian.ua

В Україні із вересня понад 1,6 мільйона пенсіонерів отримали підвищення пенсій. Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики.

Як зауважила міністр соціальної політики Марина Лазебна, уряд послідовно підвищує пенсії й цього року провів кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів.

«З вересня підвищення отримали пенсіонери, старші за 65 років, які мають 30 (жінки) та 35 (чоловіки) років страхового стажу. Завдяки тому, що у вересні зросла мінімальна заробітна плата до 5 000 гривень, відповідно зросла гарантована державою мінімальна пенсійна виплата таким людям, яка становить 40% від мінімальної зарплати. Тобто, вони отримують не менше 2 000 гривень. З січня 2021 року ми плануємо ще одне підвищення для цієї категорії пенсіонерів. Вони отримуватимуть не менше 2 400 гривень, оскільки мінімальна заробітна плата, відповідно до проєкту Державного бюджету на 2021 рік, зросте до 6 000 гривень», – розповіла Лазебна.

Загалом, за її словами, на наступний рік уряд запланував 5 етапів підвищення пенсій.

Восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій

«Також до кінця поточного року ми проведемо ще одне підвищення відповідно до зростання прожиткового мінімуму, яке буде спрямовано, в першу чергу, на тих, у кого розмір пенсії залежить від прожиткового мінімуму», – додала міністр соцполітики.

У відомстві інформують, що у результаті програми підвищення пенсій протягом 2020 року середня пенсія зросла до понад 3 400 гривень.

Нагадаємо: дефіцит Пенсійного фонду становить понад 17 млрд гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті