Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Влада Данії заявила, що рішення про знищення всіх норок було помилкою

Влада Данії заявила, що рішення про знищення всіх норок було помилкою

Забій всього поголів'я норок в країні припинено

Влада Данії заявила, що рішення про знищення всіх норок було помилкою
фото DR

Міністр сільського господарства Данії Могенс Єнсен визнав помилковість рішення про забій всього поголів'я норок, які розводяться на хутрових фермах в країні, передає Коммерсант. Наказ про забій тварин був оголошений кілька днів тому.

Виступаючи на телеканалі TV2, міністр вибачився перед фермерами, які займаються розведенням норок, і взяв відповідальність за цю помилку на себе. Забій всього поголів'я норок в країні припинено.

Минулого тижня влада Данії оголосила, що все поголів'я норок в країні (це 15-17 млн тварин) буде забито через побоювання передачі від них людині мутованого коронавірусу. Але як виявилося, на момент оголошення про терміновий забій тварин в уряду не було відповідних повноважень вимагати знищення норок усіма фермерськими господарствами країни.

Така вимога входить у пряме протиріччя з конституцією Данії. Законною була б вимога про знищення тварин тільки на тих фермах, де виявлені заражені тварини, і в розташованих у радіусі 8 км від них господарствах. В іншому випадку був би потрібний відповідний закон або введення режиму надзвичайного стану в країні.

Коли опозиційні партії звернули увагу керівництва країни на це порушення, міністр сільського господарства спочатку заявив, що він знав про відсутність прав на таку вимогу, але пояснив, що уряд порахував ситуацію настільки екстреною, що не вважав за потрібне чекати прийняття відповідного закону.

Наступного дня міністр змінив свою заяву, зазначивши, що він давав не наказу фермерам, а рекомендацію. Коли ж опозиція і фермери спільно обурилися цим, міністр Єнсен виступив з визнанням помилок.

«Ми допустили помилки. Я приношу свої вибачення. Я беру на себе відповідальність за все, що відбувається в моєму міністерстві. Інакше і бути не може. Але це не скасовує того факту, що розведення норки в Данії в умовах коронавірусу пов'язане з серйозним ризиком», – заявив міністр.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, відповідаючи сьогодні на запитання парламентаріїв, заявила, що міністр Єнсен відзвітує перед парламентом з цього питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті