Кібершахраї придумали схему обману з трансляціями ігор на Twitch
Схема орієнтована на любителів легкого «виграшу»

Компанія з кібербезпеки Group-IB розповіла про нову схему шахраїв, які використовують для обману відеотрансляції ігор на сервісі Twitch. Подробиці Group-IB розповіла в прес-релізі, пише Forbes.
Компанія відзначає, що за час пандемії популярність стрімінга різко зросла, а Twitch в третьому кварталі зайняв 91% ринку стрімінга у всьому світі за кількістю годин трансляції.
За даними Group-IB, зловмисники створюють на Twitch сторінки з назвою, схожою на популярні на сервісі канали. Зовнішній вигляд цих сторінок-клонів оформляють так само, як оригінали, і запускають на них записи стрімів зі справжніх каналів. При цьому в відео «вклеюють» рекламні банери з обіцянкою легкого заробітку. Як правило, ці банери повідомляють про розіграш призів, пише Group-IB.
Коли глядач трансляції клікає на банер, він переходить на шахрайський сайт. У цей момент активується «класична» схема обману: користувачеві пропонують отримати $500 зі сплатою невеликої комісії за оформлення та переказ грошей, яку пропонується оплатити банківською картою. Якщо користувач вводить реквізити своєї картки (номер, ім'я власника, термін дії та CVV-код на зворотному боці карти), шахраї списують у нього невелику суму і зберігають собі всі дані карти, пояснила Group-IB.
Щоб гарантовано залучити жертв на фейкові канали, шахраї використовували сервіси накрутки і виводили свої сторінки в топ пошуку стрімів, повідомляють експерти. Для більшої переконливості зловмисники розміщували на каналі несправжні коментарі «щасливчиків», в яких обговорювалися отримані суми, процес зарахування грошей і давалися поради, якими банками краще користуватися для виведення грошей. Крім підроблених коментарів, шахраї копіювали і справжні з оригінальних каналів з обговоренням інших актуальних тем.
«Популярні сервіси дуже часто стають цілями для шахраїв, у випадку зі стрімінговими платформами використовується обкатана шахрайська схема з перспективою легкого виграшу або заробітку, що добре б'є по цільовій аудиторії сервісів», – зазначили в Group-IB.
Експерти закликали сервіси швидше знаходити подібні схеми і реагувати на них, а також надати користувачам простий механізм для подання скарг.
Group-IB повідомила, що попередила Twitch про знайдену загрозу.
За даними самого сервісу, стрім на сервісі ведуть щомісяця понад 4 млн унікальних користувачів, в середньому за день на ресурс заходять 17,5 млн чоловік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].