На тлі перемоги Байдена ByteDance просить суд США втрутитися в примусовий продаж TikTok

На тлі перемоги Байдена ByteDance просить суд США втрутитися в примусовий продаж TikTok

Крайній термін для продажу TikTok в США, встановлений з подачі адміністрації Трампа, спливає вже завтра

На тлі перемоги Байдена ByteDance просить суд США втрутитися в примусовий продаж TikTok
фото pixabay.com

ByteDance Ltd., китайський власник TikTok, звернувся до федерального апеляційного суду Вашингтона з проханням втрутитися, щоб перешкодити уряду США змусити його продати популярний додаток для обміну відео або зіткнутися із забороною в Америці.

Як повідомляє Bloomberg, пекінська компанія прагне заблокувати рішення, яке змушує її продати до 12 листопада свій найважливіший бізнес зі 100 млн користувачів у США. До цього адміністрація Дональда Трампа видала указ, що забороняє TikTok в США на національному рівні з міркувань безпеки і змушує, щоб китайська компанія поступилася контролем над TikTok американським інвесторам.

В кінцевому підсумку, як повідомлялось, була укладена угода про продаж близько 20% нової компанії TikTok компаніям Oracle і Walmart. Однак наразі ця угода перебуває в підвішеному стані після того, як Джо Байден виграв президентські вибори в США і кинув юридичний виклик забороні адміністрації Трампа.

До цього американські регулятори встановили крайній термін для завершення угоди з TikTok 12 листопада. Своєю чергою, TikTok запросив 30-денне відтермінування, але запит залишився без відповіді.

Встановлений термін сплив і TikTok заявила, що не має іншого вибору, окрім як звернутися в апеляційний суд, щоб «захистити свої права і права наших більш ніж 1500 співробітників в США». ByteDance заявила, що наказ про продаж порушив її права на належну правову процедуру, а також правила адміністративної процедури, які вимагають від уряду пояснення мотивів регулюючих рішень.

«Протягом року TikTok активно і сумлінно взаємодіє з Cfius (Комітетом з іноземних інвестицій в США), щоб вирішити проблеми національної безпеки, навіть не дивлячись на те, що ми не згодні з його оцінкою, – йдеться в заяві TikTok. – За майже два місяці з того часу, як президент попередньо схвалив наші пропозиції щодо усунення цих побоювань, ми запропонували докладні рішення для завершення цієї угоди, але не отримали ніяких істотних відгуків про нашу структуру забезпечення конфіденційності і безпеки даних».

Нагадаємо: китайська ByteDance веде переговори про залучення $2 млрд від групи інвесторів.  В ході операції інвестори можуть оцінити ByteDance в $180 млрд. Для порівняння, в травні 2020 року компанія оцінювалася в $100 млрд. Це найдорожча приватна компанія за версією Bloomberg.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті