Світові банки розвитку не готові відмовитись від інвестицій у вугілля

Світові банки розвитку не готові відмовитись від інвестицій у вугілля

Європейські інвестори – за, азійські – проти

Світові банки розвитку не готові відмовитись від інвестицій у вугілля
фото www.flickr.com/photos/cnwjag/36833178923

Під час свого першого форуму глобальні банки розвитку висловили підтримку заходам щодо захисту клімату та Паризькій угоді, але утрималися від відмови від інвестицій в викопне паливо.

Як повідомляє Reuters, перший в історії форум 450 банків розвитку, які інвестують понад $2,3 трлн в рік в інвестиційні проєкти, був організований французьким урядом онлайн.

На саміті по «зеленому» фінансуванні 450 державних банків розвитку світу заявили, що вони «збільшать темпи і охоплення» інвестицій в відновлювані джерела енергії, енергоефективність і чисті технології.

Проте, група не взяла на себе зобов'язання відмовитися від інвестицій у викопне паливо – крок, оголошений минулого тижня невеликою групою європейських банків розвитку, в той час, як Азійський банк розвитку (АБР) утримався від підписання декларації.

У проєкті заяви, до якого Reuters має доступ, вказано, що банки розглянуть обсяг інвестицій в викопне паливо і підготують більш суворі інвестиційні критерії.

«Ми розглянемо діапазон інвестицій в викопне паливо в наших портфелях, уникатимемо проблемних активів і будемо працювати над застосуванням більш суворих інвестиційних критеріїв, таких як чітка політика відмови від фінансування вугілля в перспективі COP26», – йдеться в заяві.

Нагадаємо: на початку місяця Асоціація європейських фінансових інститутів (EDFI), яка контролює активи на понад $50 млрд в країнах, що розвиваються і прикордонних ринках, оголосила про зупинення інвестицій у викопне паливо до 2030 року, щоб виконати вимоги Паризької угоди і досягти мети по нульовому викиду вуглецю до 2050 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло