Литовські підприємства збільшили кількість запитів щодо розвитку бізнесу в Україні - посол

Литовські підприємства збільшили кількість запитів щодо розвитку бізнесу в Україні - посол

Литовський бізнес стикається в Україні з непрозорістю судової системи та адміністративним тиском на бізнес

Литовські підприємства збільшили кількість запитів щодо розвитку бізнесу в Україні - посол
фото:ru.delfi.lt

Збільшилася кількість запитів від литовських підприємств щодо розвитку бізнесу в Україні, пошуку нових партнерів. Про це повідомив посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Зі свого досвіду можемо сказати, що наразі бачимо збільшення запитів від литовських підприємств щодо розвитку бізнесу в Україні, пошуку нових партнерів. До речі, те саме можна сказати й про українські підприємства. Особливо великий потенціал бачимо у впровадженні електронних послуг – Литва має величезний досвід у цій сфері і готова ділитися ним з Україною», – сказав Сарапінас.

За його словами, також нові можливості й для Литви, і для України може відкрити скорочення ланцюга постачань.

«Литва також може стати прекрасним майданчиком, з якого українські підприємства можуть значно збільшити свій експорт на Захід», – пояснив дипломат.

Водночас Сарапінас зазначив, що литовський бізнес стикається в Україні з такими проблемами, як непрозорість судової системи, неоднакові умови конкуренції, адміністративний тиск на бізнес.

«Я не бізнесмен, тому можу лише передати ту позицію, яку чую під час спілкування з нашими підприємцями: литовський бізнес, як, до речі, й інвестори з інших зарубіжних країн або місцеві українські підприємці, стикаються з однаковими проблемами – непрозорість судової системи, неоднакові умови конкуренції, адміністративний тиск на бізнес. У сфері боротьби з цими проблемами Литва та інші західні партнери готові поділитися своїм досвідом», – наголосив він.

Посол також зазначив, що є кілька великих литовських компаній, які наразі планують інвестиційні проєкти в Україні, проте поки що тривають переговори з цього приводу.

Також він нагадав, що нещодавно було оголошено, що торговельна мережа Novus, якою керує інвестиційна компанія BT Invest, купує 35 магазинів торговельної мережі Billa.

«Це досить велика інвестиція: за оцінкою аналітиків ринку, вартість угоди становить близько 65 млн євро. Є ще кілька великих литовських компаній, які наразі планують інвестиційні проєкти в Україні, однак зараз краще було б утриматися від коментарів, оскільки ідуть перемовини», – додав посол.

Нагадаємо: НБУ почав спільний проєкт із центробанками Польщі та Литви.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло