МОЗ Швеції визнав, що помилився в прогнозах щодо другої хвилі коронавірусу

МОЗ Швеції визнав, що помилився в прогнозах щодо другої хвилі коронавірусу

Кількість інфікованих в Швеції зростає швидше, ніж у сусідніх країнах

МОЗ Швеції визнав, що помилився в прогнозах щодо другої хвилі коронавірусу
фото pixabay.com

Агентство суспільної охорони здоров'я Швеції визнало неправільним власний прогноз розвитку другої хвилі коронавірусу в країні в порівнянні з сусідами, такими як Фінляндія і Норвегія, повідомляє tut.by з посиланням на Financial Times.

Державний епідеміолог Андерс Тегнелл стверджував, що, незважаючи на велику смертність, через високу захворюваність на Covid-19 в травні і протягом літа друга хвиля буде супроводжуватися «достатнім рівнем імунітету, і кількість випадків, ймовірно, буде досить низькою».

Однак зараз кількість випадків, що вимагають госпіталізації, в Швеції зростає швидше, ніж в інших країнах Європи. Зараз у Стокгольмі кожен п'ятий зроблений тест виявляється позитивним.

Кількість пацієнтів, госпіталізованих з Covid-19, удвічі збільшується в Швеції кожні вісім днів, що є найшвидшим показником для будь-якої європейської країни. За останній місяць кількість випадків на душу населення збільшилася втричі – до 300 нових щоденних заражень на мільйон чоловік.

«Зараз стратегія Швеції виявилася драматичним провалом... Чотири дні тому у нас було у вісім разів більше випадків на душу населення, ніж у Фінляндії, і в три з половиною рази більше, ніж в Норвегії. Восени їм мало бути гірше нас, тому що ми мали імунітет», – сказала шведський вірусолог Єлена Айнхорн, яка з самого початку цю стратегію критикувала.

Відзначається, що Агентство суспільної охорони здоров'я Швеції визнало помилковим свій попередній прогноз того, що північні сусіди країни, такі як Фінляндія і Норвегія, восени більше страждатимуть. В даний час Швеція має гірші показники, ніж Данія, Фінляндія і Норвегія, за кількістю нових випадків, госпіталізацій і смертності по відношенню до чисельності їх населення.

«Ми також бачимо, що багато інших країн Європи, які мали велику захворюваність протягом весни, які мали локдаун і тепер знову його мають, також зараз показують значний приріст. Отже, виходить така схема: якщо у вас було багато випадків навесні, ви також бачите багато випадків зараз», – сказала фахівець з охорони здоров'я Сара Байфорс.

Нагадаємо, стратегія Швеції під час першої хвилі коронавірусу відрізнялася від стратегій інших європейських країн відсутністю локдауна. Замість цього населенню рекомендували дотримуватися соціальної дистанції, пам'ятати про гігієну рук і по можливості працювати вдома.

Під час другої хвилі в стратегії Швеції з'явилися деякі зміни: вона видає місцеві рекомендації по регіонах з особливо високим рівнем зараження. Наприклад, уникати магазинів або громадського транспорту.

Нагадаємо, що в Швеції з початку пандемії виявили 166 000 хворих коронавірусів. Померли 6082 людини з виявленими COVID-19.

Як повідомлялося, Британія першою в Європі зафіксувала 50 000 смертей від ускладнень від COVID-19.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло