Африканські вчені розробили моментальний тест на Covid-19 вартістю $1

Африканські вчені розробили моментальний тест на Covid-19 вартістю $1

Нова технологія може здійснити революцію на континенті в галузі тестування населення

Африканські вчені розробили моментальний тест на Covid-19 вартістю $1
фото Ian Langsdon-EPA

Інститут Пастера, центр біомедичних досліджень, розташований в столиці Сенегалу Дакарі, розробив доступний тест для швидкого діагностування коронавірусу Covid-19, який може дати результати в лічені хвилини, пише The Herald.

Інститут розробив тест під назвою DiaTropix у партнерстві з п'ятьма дослідницькими організаціями, включаючи британську Mologic.

Амаду Саллі, директор Інституту Пастера, розповів CNN, що комплект буде коштувати всього 1 долар.

«Це дуже проста технологія, така як тест на вагітність, яку можна використовувати всюди на рівні суспільства, що важливо для Африки», – сказав він.

Згідно з Mologic, цей набір для експрес-тестів не вимагає електрики і лабораторних аналізів. Він складається з простої тест-смужки, вміщеної в пластиковий блок. Потрібна краплина крові, вона перевіряється на антитіла, пов'язані з коронавірусом, і результат відображається на тест-смужці.

Прототип набору був протестований в червні після збору коштів від донорів, таких як британська організація Wellcome Trust і уряд Великобританії, сказав Саллі.

Після завершення нормативних перевірок планується почати виробництво і поширення комплектів з тестами.

Як повідомлялося, МОЗ Швеції визнав, що помилився в прогнозах щодо другої хвилі коронавірусу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло