Сі Цзіньпін особисто зупинив потенційно найбільше ІРО у світі – WSJ

Сі Цзіньпін особисто зупинив потенційно найбільше ІРО у світі – WSJ

Це могла бути помста Джеку Ма за те, що він почав публічну атаку на органи фінансового нагляду і банки країни

Сі Цзіньпін особисто зупинив потенційно найбільше ІРО у світі – WSJ
Сі Цзіньпін
фото www.flickr.com/photos/121483302@N02/14600932347

Президент Китаю Сі Цзіньпін особисто вирішив зупинити первинне публічне розміщення акцій Ant Group на суму $37 млрд. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на китайських офіційних осіб.

Рішення зупинити те, що могло б стати найбільшим IPO у світі, було прийнято через кілька днів після того, як мільярдер, засновник фінтех-гіганта Джек Ма, почав публічну атаку на органи фінансового нагляду і банки країни.

Ма заявив на саміті в Шанхаї 24 жовтня, що система регулювання стримує інновації і повинна бути реформована для стимулювання зростання.

Незабаром після різких висловлювань Ма державні регулюючі органи почали складати звіти, в тому числі про те, як Ant використовував цифрові фінансові продукти, такі як Huabei (послуга віртуальних кредитних карт), щоб спонукати бідних і молодь накопичувати борги.

Нагадаємо: нещодавно акції Alibaba обвалились у зв’язку із тим, що  регулятори Китаю раптово припинили IPO її «дочки» Ant Group в Шанхаї, і, відповідно, не відбудеться воно і в Гонконзі.

Як повідомлялось, до цього  Джек Ма анонсував, що гігантський подвійний лістинг китайського фінтех-гіганта Ant стане найбільшим у світі та перевершить показник попереднього рекордсмена Saudi Aramco.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті