Енергія вітру і сонця в США встановила новий рекорд мінімальної вартості
Найвигідніший спосіб отримання сонячної енергії - промислові сонячні фотоелементи на кристалічному кремнії

Консалтингова фірма Lazard опублікувала доповідь про стан цін на виробництво і зберігання електроенергії в Сполучених Штатах. Аналіз показав, що вітер і сонце стали найдешевшим джерелом електрики в країні. Вони вперше обійшли парогазові установки, що працюють на природному газі.
Середня вартість відновлюваної енергії впала до 2,6-5,4 центів за кВт/год, передає HighTech Plus з посиланням на Clean Technica.
Зазвичай автори доповідей про стан енергетичного сектору порівнюють ціни на електрику нових електростанцій. Однак аналітики компанії Lazard включають в дослідження середні ціни вже побудованих станцій. У їх останній доповіді вказано, що навіть нові вітрові та сонячні електростанції можуть виробляти електроенергію дешевше, ніж наявні газові, вугільні або атомні електростанції, повідомляє видання.
Найдешевшою з відновлюваних джерел виявилася енергія вітру, діапазон цін на яку – від $26 до $54 за МВт/год. Найвигіднішими способами отримання сонячної енергії виявилися промислові сонячні фотоелементи на кристалічному кремнії і тонкоплівкові фотоелементи – вони виробляють енергію за собівартістю $31 – $42 і відповідно $29 – $38 за МВт/год.
Середні ціни на енергію з традиційних джерел вищі, ніж на електрику з відновлюваних джерел. Найдешевший варіант – енергія парогазових установок комбінованого циклу, $44 – $73 за МВт/год.
Найдорожче обходиться зараз для жителів США електроенергія, отримана від сонячних панелей на дахах приватних будинків ($150 – $227 за МВт/год).
Крім того, відзначають аналітики, мінімальні ціни, які пропонують нові сонячні і вітрові станції навіть без державних субсидій майже зрівнялися з цінами на електроенергію від уже діючих ТЕС і АЕС.
Між тим згідно з недавнім звітом МЕА, вартість сонячної енергії в більшості регіонів світу знизилася за рік на 30-50%, досягнувши рекордно низьких значень. У найбільш розвинених регіонах собівартість сонячної електроенергії складає вже $20 за МВт/год або 2 центи за кВт/год.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].