Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
Енергія вітру і сонця в США встановила новий рекорд мінімальної вартості

Енергія вітру і сонця в США встановила новий рекорд мінімальної вартості

Найвигідніший спосіб отримання сонячної енергії - промислові сонячні фотоелементи на кристалічному кремнії

Енергія вітру і сонця в США встановила новий рекорд мінімальної вартості
фото Shutterstock

Консалтингова фірма Lazard опублікувала доповідь про стан цін на виробництво і зберігання електроенергії в Сполучених Штатах. Аналіз показав, що вітер і сонце стали найдешевшим джерелом електрики в країні. Вони вперше обійшли парогазові установки, що працюють на природному газі.

Середня вартість відновлюваної енергії впала до 2,6-5,4 центів за кВт/год, передає HighTech Plus з посиланням на Clean Technica.

Зазвичай автори доповідей про стан енергетичного сектору порівнюють ціни на електрику нових електростанцій. Однак аналітики компанії Lazard включають в дослідження середні ціни вже побудованих станцій. У їх останній доповіді вказано, що навіть нові вітрові та сонячні електростанції можуть виробляти електроенергію дешевше, ніж наявні газові, вугільні або атомні електростанції, повідомляє видання.

Найдешевшою з відновлюваних джерел виявилася енергія вітру, діапазон цін на яку – від $26 до $54 за МВт/год. Найвигіднішими способами отримання сонячної енергії виявилися промислові сонячні фотоелементи на кристалічному кремнії і тонкоплівкові фотоелементи – вони виробляють енергію за собівартістю $31 – $42 і відповідно $29 – $38 за МВт/год.

Середні ціни на енергію з традиційних джерел вищі, ніж на електрику з відновлюваних джерел. Найдешевший варіант – енергія парогазових установок комбінованого циклу, $44 – $73 за МВт/год.

Найдорожче обходиться зараз для жителів США електроенергія, отримана від сонячних панелей на дахах приватних будинків ($150 – $227 за МВт/год).

Крім того, відзначають аналітики, мінімальні ціни, які пропонують нові сонячні і вітрові станції навіть без державних субсидій майже зрівнялися з цінами на електроенергію від уже діючих ТЕС і АЕС.

Між тим згідно з недавнім звітом МЕА, вартість сонячної енергії в більшості регіонів світу знизилася за рік на 30-50%, досягнувши рекордно низьких значень. У найбільш розвинених регіонах собівартість сонячної електроенергії складає вже $20 за МВт/год або 2 центи за кВт/год.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті