Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
Кабмін хоче знизити деякі ставки ввізного мита до 0%

Кабмін хоче знизити деякі ставки ввізного мита до 0%

Таким чином планується стимулювати легку промисловість

Кабмін хоче знизити деякі ставки ввізного мита до 0%
Фото: pixabay.com

Уряд схвалив внесення змін до Митного тарифу щодо встановлення пільгових ставок ввізного мита для сприяння розвитку легкої промисловості України. Відповідне рішення схвалене на засіданні Кабінету міністрів 18 листопада.

Уряд ухвалив розроблений Міністерством фінансів спільно з Держмитслужбою та профільною асоціацією «Укрлегпром» проєкт закону «Про внесення змін до розділу ХІ Митного тарифу щодо уніфікації ставок ввізного мита на товари легкої промисловості».

Законопроєкт передбачає перегляд (уніфікацію) ставок ввізного мита на товари легкої промисловості для прискорення митного оформлення таких товарів та сприяння розвитку легкої промисловості.

Шляхом викладення в новій редакції груп 50–59 Митного тарифу, встановленого законом №674-ІХ від 04.06.2020, пропонується наступне:

- встановити пільгові ставки ввізного мита у розмірі 0% на сировину, що не виробляється в Україні – пряжа, волокна, нитки;

- встановити пільгові ставки ввізного мита в розмірі від 1% до 8% на готову продукцію – тканини, фетр і повсть, сітки плетені, шпагат та канати;

- підвищити повні ставки ввізного мита до 10% на товари легкої промисловості по тих товарних підкатегоріях, де такі ставки менші ніж 10%.

За даними «Укрлегпрому», перегляд ставок ввізного мита сприятиме зростанню обсягів ввезення на митну територію України текстильної сировини та матеріалів для переробки.

Зазначається, що в разі схвалення законопроєкту Верховною Радою, ці зміни сприятимуть спрощенню ведення українським бізнесом зовнішньоекономічної діяльності, а в найближчій перспективі – можливість прискорення розвитку вітчизняної легкої промисловості, що забезпечить потреби внутрішнього та зовнішнього споживача.

Законопроєкт пройшов усі необхідні погодження, у тому числі в Мінекономіки та Мін’юсті.

Нагадаємо, Україна вводить нульове мито на імпорт вина з ЄС з 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті