Євро вперше з 2013 року випередив долар як платіжну валюту

Євро вперше з 2013 року випередив долар як платіжну валюту

За євро та доларом США слідують британський фунт, японська єна і канадський долар

Євро вперше з 2013 року випередив долар як платіжну валюту
фото www.flickr.com/photos/markhodson/14856861681

Минулого місяця євро став найбільш часто використовуваною валютою для міжнародних розрахунків, вперше з лютого 2013 року випередивши долар.

Як повідомляє Bloomberg, дані платіжної системи Swift (Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій), мережа якої використовується більш ніж 11 000 фінансових установ у 200 країнах, показують, що за єдиною валютою ЄС і валютою США далі слідують британський фунт і японська єна. На п'ятому місці в минулому місяці опинився канадський долар, обігнавши китайський юань.

Валюта США ослабла більш ніж на 11% з піку в березні і багато аналітиків очікують подальшого погіршення оцінки.

Між тим в липневому звіті Банку міжнародних розрахунків говориться, що валюта США залишається основним джерелом фінансування, при цьому майже половина міждержавних позик і міжнародних боргових цінних паперів номінована в доларах. Банк також відзначає, що близько 85% всіх операцій з іноземною валютою здійснюються в доларах, на долар припадає 61% офіційних валютних резервів країн по всьому світу. До того ж майже половина міжнародної торгівлі оплачується в доларах.

Близько 37,82% грошових переказів через Swift в жовтні було здійснено в євро, це найбільша частка з лютого 2013 року. Це також демонструє збільшення майже на 6 п.п. у порівнянні з кінцем минулого року.

Використання долару зменшилася приблизно на 4,6 п.п. з грудня, у жовтні частка становила 37,64% у жовтні. Найбільша частка валюти США припала на квітень 2015 року – 45,3%. Валюти Великобританії, Японії та Канади разом складають 12,25% угод в жовтні.

Частка юаня впала до 1,66% транзакцій, що є найгіршим показником з квітня. Китайська валюта  займала 35-е місце в жовтні 2010 року, коли Swift почав відстежувати валюти. У 2014 році юаню вдалося потрапити в топ-6, і з того часу його частка становила трохи менше ніж 2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті