Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Нова президент Молдови виступила за виведення російських військових із Придністров’я

Нова президент Молдови виступила за виведення російських військових із Придністров’я

Досвід врегулювання в Придністров'ї може бути використаний Україною на Донбасі, вважає вона

Нова президент Молдови виступила за виведення російських військових із Придністров’я
фото прес-служба Майї Санду

Новообраний президент Молдови Майя Санду в інтерв'ю «Європейській правді» заявила, що вірить у те, що «колись з'явиться геополітична можливість для возз'єднання країни», тобто повернення самопроголошеної Придністровської республіки під контроль Кишинева.

При цьому вона підкреслила, що виступає за мирне вирішення конфлікту, «замороженого» з 1992 року.

За словами Санду, необхідно визначити принципи врегулювання, прийнятні для всіх, при цьому зазначила, що Росія – частина переговорного формату в Придністров'ї. Однак вона виключила федералізацію Молдови, а також виступила за повне виведення російських військ з території країни.

Санду не стала називати Придністров'я територією, окупованою Росією, але зазначила, що сепаратистська республіка користується підтримкою Москви. Вона також сказала, що як позитивний, так і негативний досвід врегулювання в Придністров'ї може бути використаний Україною на Донбасі.

Як пише Голос Америки, група російських військ у Придністров'ї зараз налічує близько 1700 військовослужбовців. Частина з них входить до складу миротворчих сил. Також російські військові охороняють великі склади боєприпасів у селищі Колбасна. Влада Молдови не раз закликала до виведення російських військ, проте питання так і не було вирішене. Нинішній президент Молдови Ігор Додон, який програв на виборах 15 листопада Санду, був проти виведення військ.

Стосовно Криму Санду сказала, що вважає його українським.

Центральна виборча комісія Молдови в п'ятницю офіційно оголосила Майю Санду, лідера проєвропейської партії «Дія і солідарність», переможницею виборів. Вона випередила Додона майже на 250 000 голосів.

В ході виборчої кампанії Санду говорила про необхідність реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією та впровадження європейських стандартів. У той же час вона за розвиток економічних зв'язків з Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті