Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Балтійські країни у список санкцій проти Білорусі внесли нових чиновників

Балтійські країни у список санкцій проти Білорусі внесли нових чиновників

Нова реальність, яку намагається нав’язати режим Лукашенка, є безперспективною, вважають в МЗС балтіських країн

Балтійські країни у список санкцій проти Білорусі внесли нових чиновників
фото Baltija.eu

Литва, Латвія і Естонія в п'ятницю розширили санкції щодо посадових осіб Білорусі і внесли до «чорного списку» міністрів інформації і спорту, а також співробітників міліції, передає Інтерфакс.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс повідомив, що балтійські країни узгоджено доповнили список 28 прізвищами з метою «збереження тиску на режим Олександра Лукашенка».

«При координації з латишами і естонцями ми прийняли рішення розширити національні санкції», – зазначив міністр.

Він додав, що робота йде у двох напрямках – європейському та національному.

«Ми вважаємо, що ситуація не змінюється, режим Лукашенка нав'язує нову реальність, яка дійсно є безперспективною, і ми повинні зберігати тиск», – підкреслив Лінкявічюс.

Міністр стверджує, що в «чорному списку» балтійських країн вже понад 150 чоловік, яким заборонено в'їзд до Литви, Латвії та Естонії. Європейські санкції введено щодо 59 осіб, вони включають заборону на в'їзд і «заморожування» майна.

За словами Лінкявічюса, санкції щодо білоруських міністрів інформації та спорту введено у відповідь на обмеження інтернету і переслідування спортсменів, які критикують режим.

«У списку є міністри інформації та спорту. Міністр інформації пов'язаний з обмеженнями інтернету, міністр спорту відповідає за тероризування спортивної громадськості. У нього також внесені додатково міліціонери, включаючи і тих, хто брав участь в насильницьких акціях», – сказав глава МЗС.

У свою чергу в прес-службі МЗС Естонії уточнили, що відповідно до закону про міжнародні санкції вказаним 28 білоруським посадовцям заборонено в'їзд в країну з 20 листопада по 30 серпня 2025 року.

МЗС вважає, що ці люди зіграли ключову роль у фальсифікації результатів виборів в Білорусі і застосуванні насильства проти мирних демонстрантів.

«Санкції – наш спосіб висловити своє ставлення, і ми закликаємо владу Білорусі негайно припинити насильство проти народу Білорусі і звільнити затриманих під час акцій протесту, в тому числі політв'язнів», – заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Раніше балтійські країни вводили санкції проти Білорусі наприкінці серпня. Узгоджені санкційні списки опублікували Латвія, Литва та Естонія.

Тоді Естонія ввела п'ятирічну заборона на в'їзд для Олександра Лукашенка, міністрів внутрішніх справ, юстиції і генерального прокурора, представників служби адміністрації президента, Центральної виборчої комісії та силових структур.

У списку Литви значилися Лукашенко і його син Віктор та інші чиновники.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті