Китай стане лідером світового ринку товарів класу люкс до 2025 року – прогноз

Китай стане лідером світового ринку товарів класу люкс до 2025 року – прогноз

Міжнародні компанії активізують зусилля щодо взаємодії з китайськими покупцями

Китай стане лідером світового ринку товарів класу люкс до 2025 року – прогноз
фото pixabay.com

Китай стане найбільшим ринком товарів класу «люкс» до 2025 року, при цьому на китайських покупців припаде майже половина світових витрат на предмети розкоші, випливає з нової доповіді міжнародної консалтингової компанії Bain & Company, передає Інтерфакс.

Материковий Китай – це єдиний регіон у світі, який завершить поточний рік на позитивній ноті: продажі товарів класу «люкс» виросли на 45% і склали 44 млрд євро, оскільки обмеження на міжнародний туризм призвели до того, що більше покупців стали здійснювати покупки в своїй країні, йдеться в доповіді.

«Внутрішнє споживання збільшилося у всіх каналах, категоріях, цінових діапазонах і серед всіх поколінь», – повідомила компанія.

Міжнародні компанії, які продають люксові товари, активізують зусилля щодо взаємодії з китайськими покупцями. Раніше в листопаді швейцарська Richemont і китайська Alibaba вклали $1,1 млрд в торговельну онлайн-платформу Farfetch, що дозволить їй отримати доступ до 757 млн клієнтів китайського технологічного гіганта.

Тим часом незважаючи на активне відновлення ринку в Китаї, Bain очікує, що продажі предметів розкоші по всьому світу впадуть на 23% і складуть 217 млрд євро в цьому році, а операційний прибуток компаній знизиться на 60%. Це стане найбільшим спадом з 2009 року.

Ринок люксових товарів, який включає в себе як предмети розкоші, так і приватні літаки, яхти, вишукані вина і делікатеси, скоротився такими ж темпами і в даний час оцінюється приблизно в 1 трлн євро.

«Кожен з нас пережив важкий рік швидких, несподіваних змін, це торкнулося і ринку предметів розкоші», – каже партнер Bain Клаудія Д'Арпізіо, яка є провідним автором дослідження, проведеного спільно з італійською організацією виробників предметів розкоші Altagamma.

«Хоча індустрія і постраждала від тимчасового припинення світового туризму і локдаунів, ми вважаємо, що вона досить стійка, щоб впоратися з кризою», – зазначила Д'Арпізіо.

Основний удар від спаду світової туристичної галузі прийняла на себе Європа: продажі предметів розкоші в цьому регіоні знизилися на 36% без урахування коливання валютних курсів і склали 57 млрд євро.

На Північну і Південну Америку криза вплинула менше – продажі впали на 27% і склали 62 млрд євро.

За очікуваннями консалтингової компанії, ринок повернеться до рівнів 2019 року до кінця 2022 або початку 2023 року залежно від відновлення світового туризму.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло