Росія продовжила «продуктові» санкції до кінця 2021 року

Росія продовжила «продуктові» санкції до кінця 2021 року

Путін продовжив дію російського продовольчого ембарго щодо поставок продукції з країн, які ввели або підтримали санкції проти РФ

Росія продовжила «продуктові» санкції до кінця 2021 року
фото pixabay.com

Президент РФ Владімір Путін підписав указ про продовження на рік свого указу «Про окремі спеціальні економічні заходи, що застосовуються з метою забезпечення безпеки Російської Федерації». Відповідний указ опублікований на порталі правової інформації російського уряду.

«Продовжити з 1 січня по 31 грудня 2021 року дію окремих спеціальних економічних заходів, передбачених указом президента РФ від 6 серпня 2014 року», – йдеться в документі.

Указ передбачає заборону на ввезення багатьох продуктів з США, Австралії, Канади і країн Європи.

Нагадаємо: у березні 2014 року у зв’язку з анексією Криму та війною на Донбасі Європейський союз і низка країн, включаючи США, Канаду, Австралію, Японію, Швейцарію, Нову Зеландію, Ісландію почали вводити санкції проти Росії.

Як повідомляє RFI, правила знищення «нелегально ввезеної» «санкційної» продукції почали діяти в Росії з 6 серпня 2015 року.

У серпні цього року «Россєльхознагляд» прозвітував про успіхи знищення. «Виявлено та знищено 36 170 тонн забороненої до ввезення продукції, з них 34 940 тонн рослинної і 1230 тонн тваринницької», – повідомило відомство.

У Росії багато представників благодійних організацій, ЗМІ та деякі політики пропонували не знищувати продукти, а передавати їх малозабезпеченим людям і соціальним установам, але влада РФ заявила, що це «неможливо».

У лютому 2019 року Путін пояснив це так: «іноді з точки зору економіки краще щось пустити під ніж, ніж просто роздати… Тому що це – збереження робочих місць, збереження певного рівня рентабельності виробництва, цінової політики і так далі ».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло