Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
США збираються заборонити продаж своїх товарів та технологій 89 компаніям з Китаю – Reuters

США збираються заборонити продаж своїх товарів та технологій 89 компаніям з Китаю – Reuters

Адміністрація Трампа склала таким самий список із 28 компаній з РФ

США збираються заборонити продаж своїх товарів та технологій 89 компаніям з Китаю – Reuters
фото www.flickr.com/photos/156533669@N03/37129071636

Адміністрація Трампа збирається оголосити, що 89 китайських аерокосмічних та інших компаній мають військові зв'язки, що обмежує їх можливість купувати низку американських товарів і технологій. Про це повідомляє Reuters із посиланням на чернетку документу.

Список, якщо буде опублікований, може ще більше загострити торгову напруженість між Вашингтоном та Пекіном і завдати шкоди американським компаніям, які продають деталі і компоненти цивільної авіації Китаю, а також іншим галузям промисловості.

До списку включена компанія Commercial Aircraft Corp of China (COMAC), яка очолює зусилля Китаю по конкуренції з Boeing і Airbus. Також до переліку входить Корпорація авіаційної промисловості Китаю (AVIC) і 10 пов'язаних з нею організацій.

Включення компаній до «чорного списку» означає, що американським постачальникам доведеться отримувати ліцензію для продажу їм загалом широко доступних товарів. Агентство зазначає, що заявки на отримання таких ліцензій швидше будуть відхилені, ніж задоволені.

Обмеження на експорт поширюється на такі предмети, як комп'ютерне програмне забезпечення, наукове обладнання, а також деталі і компоненти літаків.

Крім 89 китайських, проєкт також визначає 28 російських компаній, в тому числі «Іркут», який також прагне прорватися на ринок Boeing з розробкою авіалайнера МС-21.

Список зі 117 компаній «далеко не вичерпний», говориться в документі.

Нагадаємо: раніше цього місяця ЗМІ повідомили, що Дональд Трамп в останні тижні президентства введе нові жорсткі заходи щодо Китаю, щоб «закріпити свою спадщину» і не дати адміністрації Байдена легко демонтувати режим санкцій.

Як повідомлялось, адміністрація Трампа вже оприлюднила розпорядження, яке забороняє американські інвестиції в китайські фірми, які, за словами Вашингтона, належать або контролюються китайськими військовими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті