Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Кабмін почав створення реєстрів та кадастрів нерухомості

Кабмін почав створення реєстрів та кадастрів нерухомості

За концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира матиме унікальний ідентифікатор

Кабмін почав створення реєстрів та кадастрів нерухомості
Фото: pixabay.com

Кабінет Міністрів розпочав роботу над створенням Національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку громад та територій України.

Зазначається, що за прийнятою концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор, що буде незмінним і виступатиме як ключ для обміну даними. Це має унеможливити шахрайство при реєстрації прав власності на нерухоме майно.

До національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти п’ять реєстрів: Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП), Державний земельний кадастр (ДЗК), Реєстр будівель та споруд, що буде створений в складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), Єдиний адресний реєстр, що має бути створений, та оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою.

Верифікація та наповнення цих реєстрів здійснюватиметься органами місцевого самоврядування. Після збору даних із вже наявних реєстрів та їх зіставлення вони також вноситимуть юридично значимі документи. Наприклад, що підтверджують перейменування вулиці чи населеного пункту.

Між кожним з них буде організований обмін інформацією та пришвидшене їх наповнення, а комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно». Наприклад, при оформленні права власності більше не доведеться отримувати жодних витягів чи довідок, а отримати комплексну послугу стане можливим за одним звернення. Уся інформація з реєстрів показуватиметься автоматично.

При цьому система також взаємодіятиме з іншими державними реєстрами, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Раніше Mind писав про те, як Кабмін пропонує убезпечити бізнес та нерухомість від рейдерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті