Суд в Нідерландах відмовився розглядати альтернативні версії катастрофи рейсу МН17
Про це подав клопотання один з обвинувачених

Окружний суд Гааги відхилив клопотання захисту Олега Пулатова, обвинуваченого в причетності до катастрофи малайзійського Boeing в 2014 році, про необхідність розслідувати альтернативні версії цієї події, не пов'язані з російським «Буком».
«Дане клопотання має бути відхилено», – йдеться в рішенні суду, яке оголосив голова судової колегії Хендрік Стейнхейс. Він пояснив, що в разі, якщо прокуратура не зможе довести існуючу версію подій, обвинувачений буде автоматично виправданий.
Судові слухання у справі про катастрофу авіарейсу MH17 компанії Malaysian Airlines 17 липня 2014 року на Донбасі, почалися 9 березня, але були відкладені через коронавірус. Процес після паузи відновився в червні. Слухання справи по суті заплановано на 2021 рік.
Вимоги про проведення розслідувань альтернативних версій були озвучені в ході слухань у червні. Тоді ж один з представників обвинувачення заявив у суді, що прокуратура Нідерландів перевіряла версію про те, що українські військові причетні до краху пасажирського Boeing, але підтверджень їй знайти не вдалося. Прокуратура також повідомила, що вважає непереконливими й інші версії катастрофи літака, такі як вибух на борту і атака винищувача.
У справі проходять 4 обвинувачених: росіяни Ігор Гіркін (Стрєлков), один з колишніх лідерів сепаратистів, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і громадянин України Леонід Харченко. Жоден з них у процесі участі не бере. Пулатов представлений на слуханнях двома адвокатами, інші проходять по справі заочно.
Boeing був збитий 17 липня 2014 року за Донецьком, всі 298 чоловік, які знаходилися на борту, загинули. Міжнародна слідча група виявила, що літак був збитий з ракетного комплексу «Бук», закріпленого за 53-ю зенітно-ракетною бригадою збройних сил Росії з Курська.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].