Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Дефіцит Держбюджету-2021 скоротили на 24 млрд грн – Марченко

Дефіцит Держбюджету-2021 скоротили на 24 млрд грн – Марченко

За його словами, перемовини з МВФ були складними

Дефіцит Держбюджету-2021 скоротили на 24 млрд грн – Марченко
Міністр фінансів Сергій Марченко
Ффото: фейсбук-сторінка Сергія Марченка

Після довгих перемовин Кабінет міністрів України дійшов згоди щодо проєкту бюджету України на 2021 рік з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це під час брифінгу розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

«Хочу сказати, що в нас були складні перемовини з МВФ. У першу чергу тому, що нам потрібно було знайти компроміс, щодо видатків, дефіциту, і параметри дефіциту ми погоджували. І ми прийняли ситуацію, при якій ми вимушені були скоротити дефіцит бюджету, тому що ці розрахунки, які були на перше читання й наші можливості щодо запозичень потрібно було скорегувати. Ми скорегували дефіцит бюджету на суму до 24 мільярдів гривень. Ми переглянули частково видатки й частково доходи. І зараз можна сказати, що в такому вигляді, збалансований, з урахуванням інтересів депутатів. Ми врахували деякі зміни й на сьогоднішній момент, буквально пів години тому уряд прийняв рішення про підтримку проєкту закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік», – зазначив міністр.

Також глава Мінфіну відзначив вплив на економіку ситуації з пандемією COVID-19, але заперечив «апокаліптичні сценарії».

“Не буду від вас приховувати, що ситуація зараз досить складна, але мені доводиться на своєму прикладі спростовувати постійні апокаліптичні сценарії, щодо фінансових перспектив України. Хочу сказати, що всі інсинуації, що були останнім часом – далекі від реальності, через нерозуміння, у першу чергу, складності бюджетного процесу й ситуації, щодо перемовин з нашим ключовим партнером – МВФ. Ми знаємо яким чином справлятися з викликами, які зараз стоять перед Україною. Ситуація дійсно складна», – підсумував Марченко.

Сьогодні, на позачерговому засіданні, Кабмін схвалив фінальний проєкт Бюджету-2021. Жоден з урядовців не проголосував «проти», очільник МОЗ Степанов «утримався», інші урядовці проголосували «за».

Водночас народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі написав, що проєкт Держбюджету ще будуть доопрацьовувати сьогодні, а Кабінет міністрів внесе його до Верховної Ради завтра.

«Сам документ насправді ще будуть доопрацьовувати в Кабміні, тому внесуть у Раду тільки завтра. І деталі з'являться теж завтра. І відлік 10-ти днів на ознайомлення депутатам перед голосуванням піде тільки з 27.11», – написав Железняк.

Додамо, що 26 листопада зранку стало відомо, що Міністерство фінансів завершило переговори з Міжнародним валютним фондом щодо проєкту Державного бюджету на 2021 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті