Україна має виконати зобов'язання щодо викорінення корупції, щоб ЄС і МВФ продовжили надавати їй підтримку, - ПРООН

Україна має виконати зобов'язання щодо викорінення корупції, щоб ЄС і МВФ продовжили надавати їй підтримку, - ПРООН

За її словами, дві найважливіші та найскладніші реформи в Україні - судова й медична

Україна має виконати зобов'язання щодо викорінення корупції, щоб ЄС і МВФ продовжили надавати їй підтримку, - ПРООН
Постійна представниця Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Дафіна Ґерчева
фото: photo.unian.ua

Постійна представниця Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Дафіна Ґерчева заявила, що Україна взяла на себе цілу низку зобов'язань щодо викорінення корупції, і вони мають бути виконані для того, щоб партнери з розвитку, зокрема Європейський Союз (ЄС), Міжнародний валютний фонд (МВФ) та інші партнери, продовжили надавати підтримку, якої потребує країна. Про це вона повідомила в інтерв’ю агентству «Інтерфакс – Україна».

«Рішення Конституційного суду може негативно вплинути на ті зусилля, яких Україна вже доклала для того, щоб стати сучасною, демократичною, процвітаючою країною», – сказала Герчева.

Герчева повідомила, що ПРООН, як і інші партнери з розвитку, дуже занепокоєні рішенням Конституційного суду.

«Нинішня ситуація навколо цього рішення насправді є дуже складною і має цілу низку важливих нюансів. З одного боку, незалежний суд і розподіл державної влади свідчать про те, що в Україні розвивається демократія і країна продовжує дотримуватися засадничих і непорушних цінностей. Проте, з іншого боку, виникає чимало запитань і стосовно підстав і наслідків цього рішення, і щодо порядку врегулювання суперечки для виходу з цієї складної ситуації», – зазначила представниця ПРООН.

За її словами, дві найважливіші та найскладніші реформи в Україні – судова й медична.

«Тут багато стоїть на кону, є багато груп із корисливими інтересами. Успішне впровадження цих реформ залежить від багатьох інших чинників. Для того, щоб ці реформи були успішними, потрібна комплексна підтримка й активне залучення зацікавлених сторін і всіх секторів. Це непросто, але над цим усе одно треба працювати. Уряд повинен виконувати свої зобов'язання перед громадянами України й таки досягати прогресу в цих реформах, хоча це і складний процес», – наголосила постійний представник ПРООН в Україні.

Нагадаємо: КС скасував е-декларації, незаконне збагачення та ще низку антикорупційних норм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло