SYNCHRO SPACE 2020: новатори з 5 континентів об'єдналися для розвитку міст
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків
Новини компаній

SYNCHRO SPACE 2020: новатори з 5 континентів об'єдналися для розвитку міст

 

Этот материал также доступен на русском языке
SYNCHRO SPACE 2020: новатори з 5 континентів  об'єдналися для розвитку міст

Минулої суботи, 21 листопада відбулася міжнародна подія SYNCHRO SPACE 2020, де взяли участь стартапи, представники міст та міжнародних організацій, експерти у сферах урбаністики, технологій та сталого розвитку.

Цього року, завдяки онлайн формату, географія заходів СИНХРО ПРОСТІР значно розширилась. В події взяли участь представники з різних міст України, а також з: ОАЕ, США, Іспанії, Колумбії, Тайвані, Нігерії, Тайланду, Південної Африки, Мексики та Австрії.

Рухаючись до своєї мети – створювати міста майбутнього – СИНХРО ПРОСТІР продовжує об'єднувати однодумців та фахівців різних спеціальностей, щоб разом створювати інноваційні рішення для міст України та світу.

«Ми віримо в силу колаборації, впровадження міжнародного досвіду та можливість впровадження рішень урбан-хакатонів в містах» – говорить Вікторія Яшкіна – національна координаторка проєкту EU4Climate, Програми розвитку ООН (ПРООН).

Цього року подія SYNCHRO SPACE 2020 стала майданчиком для дискусій в яких взяли участь засновниця СИНХРО ПРОСТІР Аліса Баньковська, Посол Нідерландів в Україні Jennes de Mol, Вікторія Яшкіна, Президент FIABCI-Ukraine Дмитро Ковганіч, засновник WorldStartup Gerrit Jan van't Veen, CEO iHub Вадим Петрунін. Спікери обговорили можливості обміну досвідом між країнами, а також між різними спеціалістами у вирішенні проблем стійкого розвитку міст. 

Цікавою та динамічною була дискусійна панель на тему: як українським містам конкурувати на глобальному рівні? У дискусії взяли участь: Володимир Пірус, Ірина Озимок, Олександр Слобожан та Сергій Лобойко. Спікери говорили про роль стратегії для міста, способи залучення інвестицій, забезпечення конкурентоспроможності міст відповідно до вимог стійкого розвитку та переваги смарт-рішень, інвестиції у розвиток е-демократії, управління на основі даних.

«Стратегія розвитку міст має включати соціально-економічний розвиток, інфраструктуру, транспорт, безпеку, екологічну та мистецьку складові, інструменти smart city. При цьому варто враховувати такі тренди, як глобалізація, урбанізація і всі виклики, які з цим пов'язані.» – зазначив Володимир Пірус.

Перлиною програми став лекційний блок, де спікери-новатори поділилися практичними кейсами створення смарт-рішень: Laura P. Spinadel – архітекторка, експерт з містобудування (Австрії), Дмитро Аранчій – засновник Dmytro Aranchii Architects, Вікторія Яшкіна та Андрій Вавриш – девелопер, урбаніст, засновник і CEO компанії SAGA Development. Гості івенту дізналися про австрійські кейси створення комфортних урбаністичних просторів, футуристичні та водночас функціональні смарт-проєкти для міст, природоорієнтовані рішення та кейси сталих проєктів в історичному середовищі.

Онлайн формат дозволив в режимі реального часу поспілкуватися з інфлуенсерами FIABCI з 5 континентів: Mahmoud Al Burai (ОАЕ), Suzan Greenfield (США), Ramon Riera (Іспанія), Andres Correa (Колумбія), Dr. Shwu-Ting Lee (Тайвань), Gbenga Ismail (Нігерія), Sopon Pornchokchai (Тайланд), Bryan Chaplog (Південна Африка) та Antonio Hanna Grayeb (Мексика).

В рамках проведення FIABCI-UKRAINE SYNCHRO SPACE AWARD 2020  одинадцять українських стартапів: Saveecobot, YourAirTest, Sculpture Eco Park, L-Sonar, ZVIDSY, UUM, Waste Ukraine Analytics, WheelKeep, iDev, Travelike, SoftUUp презентували свої рішення міжнародному журі.

За результатами оцінки міжнародних експертів перемогу отримали команди: SoftUUp, Sculpture Eco Park та WheelKeep. Це значить можливість масштабування цих рішень в містах інших країн. Переможці отримають цінні подарунки від партнерів: ISE – Innovation Startup Entrepreneurship, Fabricator / FabLab, SAGA Development та iHUB.

Родзинкою заходу стала дискусійна панель на тему: як технології змінять наші міста. В обговоренні взяли участь українські новатори сучасності: Віталій Гончарук – Ceo/founder at Augmented Pixels, Роман Зінченко – співзасновник Greencubator та співорганізатор конференції TEDxKyiv,  Дмитро Аранчій – експерт у сфері архітектурного проєктування та Андрій Чахоян – засновник та CEO, Strategic Narrative Consulting, а також модератор цієї панелі.

Подія організована СИНХРО ПРОСТІР та FIABCI-UKRAINE за підтримки Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН та Посольства Нідерландів в Україні.

СИНХРО ПРОСТІР впливає на майбутнє міст вже сьогодні, об'єднуючи однодумців та створючи умови для розробки та втілення інноваційних проєктів. Не дивлячись на нові обставини, в яких опинилася Україна та увесь світ, синхро-рік 2020 був дуже насиченим та приніс багато нових можливостей для розвитку міст. Адже сьогодні ми можемо обмінюватися досвідом з іншими країнами і розуміємо, що для інновацій не існує ні кордонів, ні обмежень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло