Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
У Чернівцях проводять другий тур виборів мера

У Чернівцях проводять другий тур виборів мера

«ОПОРА» зафіксувала перші порушення

У Чернівцях проводять другий тур виборів мера
фото: oporaua.org

У Чернівцях у неділю, 29 листопада, відбувається другий тур виборів мера. Виборчі дільниці відкрилися без порушень. Про це повідомляється на сайті Національної поліції Чернівецької області.

У другому турі в Чернівцях за пост міського голови боротимуться Роман Клічук та Віталій Михайлішин.

Роман Клічук висувається від місцевої організації партії «Єдина альтернатива», а Віталій Михайлішин – від місцевої організації партії «Команда Михайлішина».

Зазначається, що на дільницях працюють майже 250 правоохоронців, які стежать, щоб вибори відбулись прозоро і згідно з чинним законодавством.

Водночас спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА» зафіксували перші порушення на виборах. Так, на низці дільниць є нестача стаціонарних та переносних виборчих скриньок, чимало дільниць не дотрималися вимог про доступність для людей з інвалідністю, відсутні кабінки для осіб із підозрою на вірусні захворювання.

До того ж на дільниці № 730528 представниці екзит-полу проводили опитування безпосередньо у приміщенні. За словами спостерігача, поліція також була присутня. Після його звернення до правоохоронців сторонні особи вийшли з приміщення. За словами представниць екзит-полу, перебувати у приміщенні для голосування їм дозволила голова дільничної виборчої комісії.

Окрім цього, на виборчій дільниці № 730470 члени дільничної виборчої комісії заповнили протокол підрахунку голосів – станом на 09:00 до порожніх бланків були вписані прізвища та підписи членів ДВК.

«Відповідно до ч. 1 ст. 251 Виборчого кодексу, дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Проведення голосування виборців не є засіданням дільничної виборчої комісії», – пояснили в «ОПОРІ».

Зазначимо, за підписання протоколу до його остаточного заповнення загрожує від 2 до 6 років позбавлення волі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті