Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Shell звинуватили в умисному нанесенні шкоди навколишньому середовищу

Shell звинуватили в умисному нанесенні шкоди навколишньому середовищу

Активісти-екологи вимагають, щоб нафтогазовий гігант різко скоротив видобуток і обмежив свій вплив на клімат

Shell звинуватили в умисному нанесенні шкоди навколишньому середовищу
фото www.flickr.com/photos/otacilio/38169908226

Суд Гааги розпочинає сьогодні, 1 грудня, розгляд справи проти британо-нідерландської нафтогазової компанії Royal Dutch Shell, яку звинувачують в умисному заподіянні шкоди навколишньому середовищу. Як повідомляє Reuters, активісти-екологи звернулись до суду з вимогою, щоб компанія різко скоротила видобуток нафти і газу, щоб обмежити свій вплив на клімат.

Сім груп активістів, в тому числі Greenpeace і Friends of the Earth Netherlands, подали позов в Нідерландах у квітні минулого року від імені більше ніж 17 000 голландських громадян, які заявили, що нафтова компанія загрожує правам людини, продовжуючи інвестувати мільярди в виробництво викопного палива.

Вони вимагають, щоб Shell скоротила викиди парникових газів майже вдвічі до 2030 року і до нуля до 2050 року, що фактично змусило б її швидко відмовитися від нафти і газу і направити свої інвестиції на стійкі джерела енергії.

Своєю чергою, Shell неодноразово заявляла, що згодна з необхідністю боротьби зі зміною клімату, але ця судова справа не допоможе.

«Що прискорить перехід до енергетики, так це ефективна політика, інвестиції в технології і зміна поведінки споживачів. Нічого з цього не буде досягнуто за допомогою цього судового позову », – йдеться в заяві компанії.

Позивачі наголошують, що Shell необхідно виконати свої обов'язки, оскільки вона повністю усвідомлює згубні наслідки викопного палива для зміни клімату. На думку позивачів, Shell також платить мільйони євро лобістським групам за заперечення існування проблеми зміни клімату.

Окружний суд Гааги, де знаходиться штаб-квартира Shell, запланував чотириденні слухання у справі. Коли суд винесе рішення наразі невідомо.

Нагадаємо: раніше корпорація Royal Dutch Shell оголосила про реорганізацію бізнесу, в рамках якого скоротить витрати, а також штат компанії в найближчі два-три роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті