У Бразилії площа вирубки дощових лісів Амазонії досягла максимуму за 12 років

У Бразилії площа вирубки дощових лісів Амазонії досягла максимуму за 12 років

Ліси знищуються заради пасовищ для розведення худоби

У Бразилії площа вирубки дощових лісів Амазонії досягла максимуму за 12 років
фото DR

Площа вирубки екваторіальних дощових лісів бразильської Амазонії досягла найвищого рівня за останні 12 років. З серпня минулого року по липень 2020 го було знищені 11 088 квадратних кілометрів насаджень. Ці дані представив Національний інститут космічних досліджень, передає Euronews.

Однак влада країни вважає інакше. За оцінками віце-президента Бразилії Амілтона Моурао, навпаки, спостерігається «тенденція до зниження темпів вирубки».

«Наша оцінка була менш позитивною, ніж той результат, який ми маємо на сьогодні. Очікувалося, що зростання цього показника могло скласти до 20% за рік, а виявилося – 9,6%. Радіти, звичайно, нічому, однак спроби змінити ситуацію починають приносити плоди. Ми не хочемо, щоб в Амазонії незаконно вирубувалися ліси. Ми з цим боремося», – сказав Моурао.

Основна причина збезлісення Амазонії – розчищення території під поселення і сільськогосподарські угіддя для вирощування великої рогатої худоби. При цьому більша частина яловичини іде на експорт в інші країни світу.

Вологі ліси Амазонії – головні «легені планети». Вони, підкреслюють екологи, мають основоположне значення для регулювання глобальної кліматичної системи.

Нагадаємо, президент Бразилії Жаір Болсонару раніше звинувачував актора Леонардо ДіКапріо у нібито сприянні лісовим пожежам в Амазонії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті