Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Нацбанк спростив умови для оцінки кредитного ризику

Нацбанк спростив умови для оцінки кредитного ризику

Зокрема знизив коефіцієнт втрат внаслідок дефолту позичальника

Нацбанк спростив умови для оцінки кредитного ризику
Фото: pixabay

Національний банк України (НБУ) спростив окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників – органів місцевого самоврядування під час розрахунку розміру кредитного ризику. Про це йдеться в постанові НБУ.

Банкам дозволили визначати клас емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. Якщо в позичальника немає такого рейтингу за гривневими цінними паперами, то банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень.

Також рівень втрат унаслідок дефолту позичальника Нацбанк знизив до 0,6; підвищивши коефіцієнт, з якими облігації органів місцевого самоврядування приймаються як застава під час розрахунку кредитного ризику. 

Крім того, до 1 січня 2022 року банкам продовжено дозвіл не застосовувати під час визначення забезпечення за кредитом вимогу щодо наявності договору страхування предмета застави.

Раніше партнер ЮК SLS Group Олег Паракуда розповів Mind про нововведення у сфері споживчого кредитування, які анонсував Національний банк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті