Нацбанк спростив умови для оцінки кредитного ризику
Зокрема знизив коефіцієнт втрат внаслідок дефолту позичальника

Національний банк України (НБУ) спростив окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників – органів місцевого самоврядування під час розрахунку розміру кредитного ризику. Про це йдеться в постанові НБУ.
Банкам дозволили визначати клас емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. Якщо в позичальника немає такого рейтингу за гривневими цінними паперами, то банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень.
Також рівень втрат унаслідок дефолту позичальника Нацбанк знизив до 0,6; підвищивши коефіцієнт, з якими облігації органів місцевого самоврядування приймаються як застава під час розрахунку кредитного ризику.
Крім того, до 1 січня 2022 року банкам продовжено дозвіл не застосовувати під час визначення забезпечення за кредитом вимогу щодо наявності договору страхування предмета застави.
Раніше партнер ЮК SLS Group Олег Паракуда розповів Mind про нововведення у сфері споживчого кредитування, які анонсував Національний банк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].