Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
У Молдові парламент забрав ключові повноваження в новообраного президента

У Молдові парламент забрав ключові повноваження в новообраного президента

Контроль над службою безпеки країни перейшов від президента до парламенту

У Молдові парламент забрав ключові повноваження в новообраного президента
фото DR

Парламент Молдови обмежив повноваження президента, проголосувавши за переведення Служби інформації і безпеки (СІБ) в підпорядкування парламенту. Таке рішення прийнято в п'ятницю відразу в двох читаннях, без обговорення в парламенті, передає Інтерфакс.

За ухвалення рішення проголосували нова парламентська більшість фракції Партії соціалістів і фракції партії «Шор» – 51 із 101 депутата. Опозиція не брала участі в голосуванні.

Прийнятий закон передбачає, що парламент повинен призначити директора служби і двох його заступників.

Проект, підготовлений групою депутатів-соціалістів, був зареєстрований за день до затвердження – 1 грудня. Він викликав різку критику правих партій і новообраного президента Майї Санду, яка назвала ініціативу спробою захопити владу в країні, і закликала громадян вийти на акцію протесту.

Голосування відбувалося при заблокованій опозиційними депутатами центральній трибуні.

У 2016 році, коли вступав на посаду обраний тоді президентом Ігор Додон, з подачі олігарха Володимира Плахотнюка парламент перевів Службу інформації і безпеки в своє підпорядкування, що викликало критику соціалістів. Влітку 2019 року голосами коаліції соціалістів і блоку Санду служба була повернена під контроль президента, але тепер вона знову стала підзвітна парламенту.

Напередодні Санду покликала прихильників на акцію протесту проти узурпації влади Додоном. Кілька тисяч людей провели акцію протесту, але після того, як вони розійшлися, парламентська більшість в лічені хвилини і без обговорення прийняла всі спірні закони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті