Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Долар впав до світових валют до мінімумів за кілька років

Долар впав до світових валют до мінімумів за кілька років

З підвищенням рівня світових валют знижується курс долара

Долар впав до світових валют до мінімумів за кілька років
фото Shutterstock

Долар в четвер 3 грудня падає по відношенню до основних світових валют: євро, канадський долар і корейський вон досягли максимумів до американського долара за два роки, а швейцарський франк – найвищого рівня за п'ять років, пише Bloomberg, на який посилається The Bell.

Згідно з індексом Bloomberg Dollar Spot Index, долар знизився щодо основних аналогів за сім місяців 2020 року: він впав більш ніж на 8% до швейцарського франка і на 4% до японської ієни в 2020 році.

Оптимізм з приводу переговорів про стимулювання економіки США, ставки на успішне впровадження вакцин проти коронавірусу і відновлення економіки Китаю стимулюють очікування глобального економічного зростання і підвищення рівня світових резервних валют. У цей самий час долар США буде знижуватися, пише видання.

Впровадження вакцини може «закріпити слабкість долара» і покращити прогноз по австралійському долару і азіатським валютам крім японської ієни, стверджує старший валютний стратег Malayan Banking в Сінгапурі Крістофер Вонг.

Credit Suisse Group AG прогнозує, що до кінця 2021 року курс євро може вирости до $1,25 (зараз євро вже пробив психологічний рівень в $1,20 – це максимум за два роки), а Goldman Sachs Asset Management очікує подальшого зростання євро та єни. Morgan Stanley і Citigroup також прогнозують ослаблення долара.

Як раніше писав Bloomberg, долар вперше з 2013 року перестав бути найбільш використовуваною валютою глобальних платежів, випливає з даних системи SWIFT за жовтень 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті