Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Китай вперше став найбільшим постачальником товарів у Великобританію

Китай вперше став найбільшим постачальником товарів у Великобританію

Левову частку товарів склали гаджети й техніка

Китай вперше став найбільшим постачальником товарів у Великобританію
фото pixabay.com

У другому кварталі цього року Великобританія вперше імпортувала з Китаю більше товарів, ніж з усіх інших країн. За даними Національної статистичної служби (ONS), частка імпорту з Китаю виросла з 8,6% в першому кварталі до 13,4% у другому кварталі, передає Коммерсант.

Загалом за вказаний період Великобританія ввезла з Китаю товари на 11 млрд фунтів.

Найбільшу частку в імпорті з Китаю становило електротехнічне обладнання – 35,2% загального обсягу імпорту на суму 3,87 млрд фунтів.

У цю категорію входить в першу чергу телекомунікаційне обладнання та споживча електроніка, а саме смартфони, планшети і ноутбуки, що цілком обґрунтовано, враховуючи, що з березня поточного року багато хто перейшов на віддалений режим роботи.

Крім того, порівняно з першим кварталом значно зріс імпорт із Китаю текстилю, що частково пояснюється масштабними закупівлями масок та інших засобів індивідуального захисту. Обсяг імпорту текстилю з Китаю виріс на 900 млн фунтів і склав у другому кварталі 1,16 млрд фунтів.

Зазвичай Китай був другим після Німеччини джерелом імпорту для Великобританії. Щороку КНР продає Великобританії товари в середньому на 45 млрд фунтів, а Німеччина – на 65 млрд фунтів. Однак у другому кварталі частка Німеччини та інших країн в британському імпорті знизилася, а Китаю – зросла.

Коментуючи газеті The Times дані Національної статистичної служби, аналітик Capital Economics Рут Грегорі зазначила: «Імпорт зростає в умовах обмежень пандемії. Ці обмеження змушують домогосподарства витрачати більше грошей на товари, ніж на послуги. Це підтримує імпорт споживчих товарів – ось чому показники Китаю такі сильні. Це також відображає силу відновлення їх економіки порівняно з британською та економікою єврозони».

Нагадаємо, глава Китаю Сі Цзіньпін заявив, що КНР продовжить знижувати мита і розширювати імпорт високоякісних товарів і послуг. Він також пообіцяв просувати модель зростання, засновану на інноваціях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті