Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину

ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину

Передбачається виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 000 грн найманим працівникам та ФОПам

ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада (ВР) ухвалила президентський законопроєкт про підтримку бізнесу на період карантинних обмежень шляхом виплати одноразової матеріальної допомоги (8 000 гривень) найманим працівникам та фізособам-підприємцям (ФОП). За проєкт закону, зареєстрований під №4429, проголосували 297 депутатів. Про це повідомляється на сайті ВР. 

Також 301 депутат підтримав термінове підписання закону головою парламенту.

Представляючи проєкт закону, прем`єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це необхідні ініціативи, яких потребуватимуть люди в разі посилення протиепідемічних заходів.

«Ми не виключаємо сценарію погіршення епідеміологічної ситуації, і треба буде реагувати швидко і прогнозовано... Зараз ми можемо допустити, що жорсткого карантину до Нового року не буде. Ми розраховуємо пройти грудень з нині чинними карантинними обмеженнями», – сказав Шмигаль, додавши, що запровадження жорсткого карантину можливе на початку січня.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в ході свого виступу повідомила, що виплати за цим законом будуть діджиталізовані й відбуватимуться через «Дію».

«Це досить амбітний проєкт, тому що ми думали, що все виплатимо упродовж кількох тижнів. Тому було внесено технічні зміни, щоб забезпечити цей механізм дуже швидкої виплати громадянам», – сказала Третьякова.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, передбачається виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 000 грн застрахованим особам – найманим працівникам та фізособам-підприємцям, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі зупинки їх діяльності через запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

Також передбачено одноразову матеріальну допомогу суб`єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників і одноразову компенсацію суб`єктам господарювання витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.

Нагадаємо: 24 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що до Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроєкт, який передбачає виплату одноразової матеріальної допомоги бізнесу і працівникам, чия сфера діяльності підпадає під заборону при посиленні карантину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті