Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Байден поки що не зніматиме антикитайські мита, впроваджені Трампом

Байден поки що не зніматиме антикитайські мита, впроваджені Трампом

В першу чергу обраний президент обіцяє зосередитися на розв'язанні внутрішніх проблем в країні, а також переглянути існуючу угоду між США та КНР

Байден поки що не зніматиме антикитайські мита, впроваджені Трампом
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/143528404@N04/50558657758/

Обраний президент США Джо Байден заявив оглядачеві New York Times Томасу Фрідману, що не буде негайно знімати підвищені мита, запроваджені адміністрацією Трампа проти Китаю.

Натомість Байден має намір спочатку переглянути існуючу угоду між США і Китаєм і розробити «послідовну стратегію» з традиційними союзниками в Європі та Азії.

«Я думаю, що найкраща китайська стратегія – це та, яка об'єднає всіх наших – або, принаймні, колись наших – союзників. У перші тижні мого президентства для мене буде головним пріоритетом спробувати повернути нас на одну хвилю з нашими союзниками », – сказав обраний президент США.

Оглядач видання написав, що Пекін не привітав би рішення США зібрати коаліцію проти Китаю.

Як відомо, відносини між США і Китаєм погіршилися при президентстві Дональда Трампа. Дві країни – дві провідні економіки світу – останні кілька років вели боротьбу за торгівлю і технології, що загрожувало підірвати світову економіку.

Митна війна між США та КНР припинилася, коли в січні обидві сторони підписали торговельну угоду «першої фази». Це тимчасово усунуло загрозу подальшого підвищення мит, але залишило потенційну можливість підвищення торгових зборів.

Байден сказав Фрідману, що його головним пріоритетом буде прийняття ще одного пакета фіскальних стимулів. За його словами, він в першу чергу зосередиться на розв'язанні внутрішніх проблем в країні. Однак обраний президент також сказав, що прагне до досягнення двопартійного консенсусу у себе вдома, щоб створити «важелі впливу» на Китай.

«Я не збираюся укладати ні з ким нову торговельну угоду, поки ми не зробимо великі інвестиції тут, вдома, в наших робочих» і в освіту, – наголосив він.

Нагадаємо: у вересні 2020 року Світова організація торгівлі (СОТ) дійшла висновку, що мита на суму в $250 млрд, введені США у 2018 році щодо товарів з КНР, не відповідають правилам міжнародної торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті