SIPRI оприлюднив рейтинг країн, які експортують найбільше зброї
В лідерах Сполучені Штати й Китай

Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) у понеділок, 7 грудня, опублікував доповідь, присвячену обсягам експорту озброєнь в 2019 році, пише RFI.
Список складається з 25-ти найбільших компаній-експортерів. Вони в 2019 році збільшили загальний експорт на 8,5% і надали послуг на суму в $361 млрд.
Сукупне лідерство на ринку озброєнь в 2019 році утримували компанії з США і Китаю, які здійснили більше 75% продажів. Серед 25-ти найбільших постачальників озброєнь за минулий рік – 12 американських компаній і 4 китайських.
У першій п'ятірці списку – американські корпорації Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon і General Dynamics. Всього на частку американських виробників і постачальників у 2019 році припав 61% продажів від загальносвітового обсягу.
Компанії з США не перший рік очолюють рейтинг найбільших експортерів озброєння, однак в SIPRI констатували, що китайські виробники і постачальники збільшувачі свої показники майже на 5%. Причина зростання – запущена в 2015 році в Китаї модернізація армії. У 2019 обсяг продажів китайських компаній склав майже 16%.
Вперше в рейтинг було включено компанію, що представляє близькосхідний військово-промисловий комплекс, – концерн EDGE з ОАЕ.
У список найбільших постачальників включено дві російські компанії – «Алмаз-Антей» та «Об'єднана суднобудівна компанія». Перша займає 15 місце рейтингу, друга замикає його.
Більш слабку присутність російських концернів у рейтингу пояснюють впливом санкцій, введених відносно Москви в 2014 році, а також зниженням цін на енергоносії.
У квітні 2020 року SIPRI оприлюднив доповідь, присвячену обсягами витрат країн на оборону за 2019 рік.
Очолювали рейтинг, як і в минулому році, США: в 2019 році військові витрати країни склали $732 млрд, тобто 38% від загальних світових витрат.
На другому місці – Китай, де на оборону виділили $261 млрд, а на третьому – Індія ($71,1 млрд).
Росія, яка в 2018 році була на п'ятій позиції, в 2019 піднялася на четверту сходинку. За оцінками експертів SIPRI, військові витрати країни досягли $65,1 млрд. Замикала п'ятірку Саудівська Аравія, де на оборонний комплекс виділили майже $62 млрд.
Франція зберегла в рейтингу шосту позицію, витративши в 2019 році на оборону $50,1 млрд.
У SIPRI відзначали, що витрати на оборону зросли порівняно з 2018 роком. Найбільше зростання – на 5% – зафіксовано в Європі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].