У 2020 році українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги

У 2020 році українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги

Найбільше сплачено за опалення - 27 млрд грн

У 2020 році українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги
Фото: pixabay.com

Протягом 10 місяців 2020 роки українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги, не враховуючи газопостачання та електроенергію, що становить 101,6%. Про це повідомила пресслужба Мінрегіону.

«За десять місяців 2020 року населення України за комунальні послуги без урахування газопостачання та електроенергії оплатило 28,6 млрд грн, що становить 101,6%. При цьому за аналогічний період минулого року громадяни сплатили 100,2% від нарахованої суми за споживання відповідних послуг», – йдеться в повідомленні.

Як розповіла заступник міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцянівська, не всі українці справно платять за спожиті послуги, але це свідчить про те, що частина споживачів розраховуються з боргами за попередні періоди.

«Наприклад, за опалення за цей період було нараховано 24 млрд грн, а виплачено 27 млрд, що на рівні 112, 2%. Тобто за опалення за січень-жовтень українці погасили боргів на 3 млрд грн, що є досить непоганим показником», – пояснила вона.

У Мінрегіоні пояснили, що в суму 28,6 млрд грн увійшли послуги теплопостачання, холодна і гаряча вода і водовідведення, вивезення побутових відходів, утримання будинків і прибудинкових територій. Заступник міністра зазначила, що на початок січня 2020 року заборгованість населення за ці послуги склала майже 30,5 млрд грн.

Крім того, Хоцянівська спростувала інформацію про подорожчання комунальних послуг у 2020 році на 57%.

«Твердження, що комуналка подорожчала на 57% не справедливе. Такий аналіз даних Держкомстату щодо нарахованих сум за житлово-комунальні послуги є некоректним. Оскільки Держстат тільки з січня цього року ввів у свої дослідження розрахунки за електроенергію. Зате такий показник не враховувався в даних за 2019 рік. Відповідно, бази для порівняння різні, тому можна побачити таку різницю в даних», – зазначила Хоцянівська.

Нагадаємо, Нацкомісія з енергетики змінила процедуру встановлення тарифів на тепло.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті