Європейські країни вирішили відмовитись від американських та китайських чіпів

Європейські країни вирішили відмовитись від американських та китайських чіпів

Група з 13 країн Європи об'єднують зусилля, щоб конкурувати з США і Китаєм на ринку напівпровідників

Європейські країни вирішили відмовитись від американських та китайських чіпів
фото www.flickr.com/photos/euronews/35421994216

13 європейських країн, включно з ФРН, Францією, Іспанією, об'єднуються, щоб разом інвестувати в процесори і напівпровідникові технології. Як повідомляє Reuters, країни йдуть на цей крок для зростання на ринку напівпровідників і в суміжних областях, щоб конкурувати з такими країнами, як США і Китай.

Частка Європи на світовому ринку напівпровідників вартістю 440 млрд євро ($533 млрд) становить близько 10%, при цьому ЄС наразі покладається на мікросхеми, вироблені за кордоном. Така залежність від іноземних чіпів і інших продуктів виявилася в центрі уваги під час пандемії COVID-19.

Раніше в цьому році Європейський союз погодився виділити 145 млрд євро для відновлення цифрової економіки.

Ці 13 європейських країн будуть працювати разом над посиленням електронної присутності Європи і її значущості на світовому ринку.

«Це вимагає колективних зусиль по об'єднанню інвестицій та координації дій як державних, так і приватних зацікавлених сторін», – зазначили вони в спільній заяві.

Група звернеться до компаній з метою створення промислових спілок для досліджень і інвестицій в розробку і виробництво процесорів, а також пошук фінансування для таких проєктів.

Вона також запропонує загальноєвропейську схему, відому як «Важливий проєкт загальних європейських інтересів», яка дозволяє здійснювати фінансування відповідно до м'якших правил державної допомоги ЄС. Група буде прагнути встановити загальні стандарти і сертифікацію для електроніки.

В число країні, що підписали угоду входять: Німеччина, Франція, Іспанія, Бельгія, Хорватія, Естонія, Фінляндія, Греція, Італія, Мальта, Нідерланди, Португалія і Словенія.

Нагадаємо: європейський технологічний сектор, за підрахунками, залучить близько $41 млрд венчурних інвестицій в цьому році, що приблизно на $500 млн більше, ніж у 2019 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло