Глобальні викиди досягли нового максимуму – ООН

Глобальні викиди досягли нового максимуму – ООН

З огляду на останній звіт експерти не виключають підвищення середньої температури на планеті на 3°C

Глобальні викиди досягли нового максимуму – ООН
фото www.flickr.com/photos/freefoto/2759629888

Глобальні викиди парникових газів досягли нового максимуму у 2019 році, через що середня температура на планеті може підвищитися на 3 градуси за Цельсієм. Про це йдеться у звіті ООН, передає Reuters.

В останньому звіті Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) наголошується, що світ стрімко рухається до екстремальних кліматичних змін і згадуються танення льоду в Арктиці, рекордні температури та лісові пожежі в Сибіру та на Заході США.

Днями, як повідомлялось, дослідники з Європейської служби з питань зміни клімату Copernicus заявили, що минулий місяць був найспекотнішим листопадом за всю історію спостережень.

«2020 рік стане одним із найтепліших за всю історію спостережень, в той час, як лісові пожежі, шторми і посухи продовжують сіяти хаос», – сказала Інгер Андерсен, виконавчий директор ЮНЕП.

Вона зазначила, що з 2010 року викиди зростали в середньому на 1,4% на рік. Однак у 2019 році їх стало більше на 2,6%, причиною цього, за словами Андерсен, стали лісові пожежі.

Загальні викиди в еквіваленті діоксиду вуглецю (ГтCO2-екв.) у 2019 році досягли нового рекорду – 59,1 гігатонни.

У звіті вказано, що цьогоріч відбулося тимчасове скорочення викидів, оскільки економіка сповільнилася через пандемію COVID-19. Експерти прогнозують, що у зв’язку зі скороченням кількості поїздок, промислової діяльності та виробництва електроенергії обсяги викидів зменшаться на 7%. Це означає скорочення глобального потепління всього на 0,01°C до 2050 року.

У звіті ЮНЕП йдеться, що все більше число країн взяло на себе зобов'язання до середини століття домогтися нульових чистих викидів, але вони повинні бути перетворені в рішучі короткострокові стратегії і дії.

Нагадаємо: Японія запланувала припинити продажі нових бензинових автомобілів до 2035 року. Цей план пов'язаний з більшою метою – до 2050 року стати країною з нульовим викидом вуглецю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло